رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

قطار آن شب - نمایش محتوا کلی

 

 

قطار آن شب

Loading the player...

نام برنامه

قطار آن شب

مشاهده گزیده ای از برنامه

ساختار

تله فیلم

 

 

 

 

 

خلاصه برنامه

 

 

دختربچه ای در قطار با خانم معلم نویسنده ای آشنا می شود و با خاطره ای خوش از او خداحافظی می کند و از آن زمان به بعد برای تلفن و دیدار او به انتظار می نشیند. اما خانم نویسنده به قولش وفا نمی کند و با نوشتن رمانی با عنوان " قطار آن شب " موضوع را به سوژه ای  داستانی مبدل می کند. بی تابی و بی قراری های دختربچه باعث آشفتگی ذهن او می شود، اما با این وجود امیدش را از دست نمی دهد و مصمم می شود که خانم معلم را پیدا کند و رؤیاهایش را که بصورت نقاشی های کودکانه و تصاویر ذهنی می بینیم به واقعیت تبدیل کند.

فیلم تلویزیونی قطار آن شب، یک فیلم شاعرانه و کودکانه به مدت ۷۵ دقیقه است که با اقتباسی آزاد از رمان " قطار آن شب " نوشته ی احمد اکبرپور ساخته شده است. این فیلم در ۲۱ دیماه ۸۶ برای اولین بار از شبکه دو سیما به نمایش درآمد و همان سال منتخب بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم رشد و منتخب بخش مسابقه فیلم های سینمایی ویدیوئی سومین جشنواره فیلم کوثر شد.

 

 

 

 

 

سال تولید: 1386

  فیلمنامه نویس و کارگردان: حمیدرضا حافظی، تهیه کننده: فرشاد زارعی، مدیر تصویربرداری: محمود نوروزی، طراح صحنه و لباس: علی مربی،طراح چهره آرایی: رضا نسیمی، صدابردار: شکرالله داموغ، عکاس: صمد فرهنگ، منشی صحنه: مژگان تمجیدی، دستیار کارگردان و برنامه ریز: پرنیا کاظمی پور، آهنگساز: حامد پورساعی، تدوین: نیما حسن دوست
بازیگران: فقیه سلطانی، ترلان پروانه، مهدی فقیه، فخرالدین صدیق شریف، زهیر یاری، پوراندخت مهیمن، پروین تمجیدی