سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

98 درصد ساکنان شبستر از امکان گاز برخوردارند - نمایش محتوای خبر

 

 

98 درصد ساکنان شبستر از امکان گاز برخوردارند

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی گفت: 98 درصد از ساکنان شهرستان شبستر از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

98 درصد ساکنان شبستر از امکان گاز برخوردارند

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز آذربایجان شرقی، ولی الله دینی روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار شبستر افزود: از 76 روستای این شهرستان 70 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و 6 روستای باقیمانده در مرحله پیمان سپاری است.
وی گفت: شبستر از قطب های صنعتی و کشاورزی این استان بوده و اقدام های زیربنایی برای گازرسانی به فعالان این بخش ها با جدیت در حال پیگیری است.
وی افزود: در سال گذشته با اجرای 91 کیلومتر شبکه گذاری به 45 صنایع عمده و جزء این شهرستان به ظرفیت 50 هزار متر مکعب در ساعت گازرسانی شد.
وی با اشاره به گازرسانی به 30 واحد صنعتی این شهرستان در آینده نزدیک افزود: فرماندار شبستر نیز در این دیدار ضمن اعلام رضایت از فعالیت های شرکت گاز در این شهرستان گفت: اداره گاز شبستر از جمله اداراتی است که بیشترین رضایت مندی مردمی را داراست.
سید سعید کاشانی با اشاره به گازرسانی به 27 کوره آجرپزی این شهرستان در سال 94 شمسی، افزود: تعداد کوره های آجرپزی بهره مند از گاز طبیعی در این شهرستان 91 کوره است.
مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و هیئت رئیسه شرکت گاز استان در ابتدای این بازدید از قسمت های مختلف این ادارات بازدید و از زحمات و تلاش های کارکنان تشکر کردند.
در این دیدار کاظم طلوعی رئیس اداره گاز شبستر، مشکلات، موانع و تنگناهای موجود در این شهرستان را مطرح و مدیرعامل شرکت گاز استان نیز بر حل مشکلات تأکید کرد.
طبق نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390، جمعیت شهرستان شبستر حدود 124499 نفر (3.3 درصد جمعیت استان) برآورد شده که 64106 نفر آن در روستاها سکونت دارند.
شهرستان شبستر با حدود 125 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.