جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

80 درصد داوطلب های معترض مجلس دهم فرصت ملاقات حضوری یافتند - نمایش محتوای خبر

 

 

80 درصد داوطلب های معترض مجلس دهم فرصت ملاقات حضوری یافتند

رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی گفت: 232 نفر از داوطلب های مجلس دهم درآذربایجان شرقی عدم احراز یا رد صلاحیت شده بودند که 18 نفراز آنان جهت اعتراض به این هیئت مراجعه نکردند و بیش از 80 درصد از معترض ها نیز فرصت ملاقات حضوری و دفاع پیدا کردند.

80 درصد داوطلب های معترض مجلس دهم فرصت ملاقات حضوری یافتند

به گزارش ایرنا ، ' عباسعلی اسدی ' روز یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در تبریز ضمن اشاره به دقت نظر این هیئت افزود: دراین ملاقات های حضوری داوطلب هایی که صلاحیت آنان احراز نشده بود، مدارکی را دال بر احراز صلاحیت به هیئت نظارت و بازرسی انتخابات استان تحویل دادند و امیدواریم تا با بررسی مجدد، حقی از داوطلب ها ضایع نشود.
وی گفت: اسامی افرادی که دراین مرحله صلاحیت آنان احراز شود، در15 بهمن سال جاری اعلام می شود و داوطلب های معترض در مرحله نهایی دو روز برای اعتراض فرصت خواهند داشت.
وی افزود: صلاحیت این افراد در مرحله نهایی از20 تا 26 بهمن سال جاری مورد بررسی مجدد قرارگرفته و لیست نهایی نامزدهای انتخابات مجلس دهم در آذربایجان شرقی در27 بهمن اعلام خواهد شد.
وی گفت: چهار مرحله فرصت برای اعتراض داوطلب های رد صلاحیت شده حاکی از دقت نظر در تایید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس دهم است.
رئیس هیئت نظارت و بازرسی انتخابات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: انتقال احتمالی حوزه به حوزه داوطلب های انتخابات مجلس دهم نیز در صورت درخواست داوطلب و تایید هیئت نظارت و بازرسی انتخابات میسر است.
وی افزود: هجمه های تبلیغاتی و رسانه ای دشمنان به نهادهای انقلابی به خاطر هراس آنان از دکترین ولایت فقیه امام خمینی (ره) در جای جای دنیا است.
اسدی گفت: مردم جواب شیطنت های دشمنان را با حضور حداکثری در پای صندوق های رای خواهند داد و روشنگری دراین ارتباط یکی از نیازهای جامعه در زمان حاضر به شمار می رود.
وی اظهارکرد: در حالی که انتخابات درکشورهای مدعی دموکراسی از مشارکت زیر 50 درصد برخوردار بوده، انتخابات جمهوری اسلامی ایران مشارکت حدود 85 درصدی را تجربه کرده است.
وی افزود: دشمنان همواره درآستانه انتخابات ایران دست به توطئه و جوسازی می زنند و واژه های واهی ' تقلب' و ' نبود آزادی انتخاباتی ' را دستاویز قرار می دهند تا مشارکت را کاهش دهند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای عربی انتخابات ندارند و مورد هجمه دشمنان قرار نمی گیرند، افزود: جمهوری اسلامی ایران مصداق عینی آزادی انتخاباتی و دموکراسی است.
در 13 حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی 232 داوطلب رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت، 31 داوطلب انصرافی و 360 داوطلب دارای تاییدیه صلاحیت هستند.
آذربایجان شرقی با بیش از سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت 19نماینده در خانه ملت دارد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند برگزار می شود.