جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

74 طرح آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته دولت افتتاح می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

74 طرح آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از افتتاح 74 طرح با اعتبار 227 میلیارد و 510 میلیون ریال در این استان در طول هفته دولت خبر داد.

74 طرح آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در هفته دولت افتتاح می شود

جعفر پاشایی روز سه شنبه در گفت و گو با ما اظهار کرد: آموزش و پرورش استان همگام با دولت در راستای سیاست های دور اندیش و پویای سند تحول بنیادین در مسیر توسعه کمی و کیفی گام بر می دارد.
وی احداث 31 مدرسه، 13 نمازخانه، مقاوم سازی پنج مدرسه، ایجاد 2 مرکز رفاهی تفریحی، هوشمندسازی 12 مدرسه، احداث یک سالن ورزشی و یک سالن اجتماعات را از جمله طرح های قابل افتتاح در هفته دولت ذکر کرد و گفت: افتتاح 22 نمازخانه در مدارس استان یک اقدام بی نظیر در حوزه فرهنگی و پرورشی به شمار می آید.
مدیر کل آموزش و پرورش استان ، احداث آزمایشگاه، ایجاد چمن ورزشی، مرکز یادگیری سوادآموزی، بهسازی کتابخانه و احداث پژوهش سرا را از دیگر اقدامات آموزش و پرورش آذربایجان شرقی برشمرد.
پاشایی خاطر نشان کرد: با وجود دغدغه مالی و محدودیت اعتباری، شاهد رشد آموزش و پرورش در بخش های مختلف آموزشی، فرهنگی و پرورشی، پژوهش ،نوسازی و تجهیز مدارس، ورزش دانش آموزی،افتتاح پروژه های رفاهی نیمه تمام،ریشه کنی بی سوادی و حفظ منزلت معلمان هستیم.
650هزار دانش آموز در هشت هزار و 500 مدرسه آذربایجان شرقی مشغول تحصیل هستند.