سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

23 میلیارد ریال زکات فطریه در آذربایجان شرقی جمع آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

23 میلیارد ریال زکات فطریه در آذربایجان شرقی جمع آوری شد

رئیس اداره زکات استان آذربایجان شرقی میزان زکات فطریه جمع آوری شده در استان را در سال جاری 23 میلیارد ریال اعلام کرد .

23 میلیارد ریال زکات فطریه در آذربایجان شرقی جمع آوری شد

حجت الاسلام قاسم محمدزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه سال گذشته 15 میلیارد ریال و 600 میلیون ریال زکات فطریه در استان جمع آوری شده بود ، این موضوع را نشانگر افزایش فرهنگ پرداخت زکات درجامعه عنوان کرد . 
وی همچنین میزان زکات استان در سال گذشته را 110 میلیارد ریال عنوان و پیش بینی کرد: این رقم به بیش از 150 میلیارد ریال در سال جاری برسد.
حجت الاسلام محمد زاده درادامه با اشاره به نقش زکات در توسعه مناطق محروم و روستایی افزود: در راستای استفاده از زکات در توسعه هرچه بیشتر مناطق روستایی شورای زکات دربیش از 320روستای استان تشکیل شده است و تلاش می کنیم تا پایان سال این شوراها را در بیش از700 روستای دیگر استان نیز تشکیل دهیم.
وی افزود: هدف از تشکیل شوراهای زکات در روستاها این است که زکات به دست مردم جمع آوری وبرای عمران وآبادانی همان منطقه هزینه شود تا مردم برکات زکات را بیشتر احساس کنند.
حجت الاسلام محمدزاده همچنین از افزایش میزان زکات پرداختی توسط کشاورزان بستان آباد هم خبرداد و گفت: در سال 94 بیش از یک میلیارد و650 میلیون ریال زکات توسط کشاورزان بستان آباد پرداخت شده است که پیش بینی می کنیم این میزان به بیش از 2میلیارد ریال در سال 95 افزایش یابد.
وی تهیه جهیزیه برای بیش از یکهزار زوج وتهیه مسکن بیش از350 نیازمند تحت پوشش کمیته امداد با اعتباری افزون بر 100میلیارد ریال از محل زکات پرداختی مردم را از دیگر اقدامات ستاد زکات استان در سال 95 عنوان کرد.