جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

203 معلم مازاد در مدارس کلیبر - نمایش محتوای خبر

 

 

203 معلم مازاد در مدارس کلیبر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلیبر یکی از معضلات دست و پاگیر این اداره را تراکم شدید نیرو در مدارس شهری دانست

203 معلم مازاد در مدارس کلیبر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، عباداله محمدی در نشست امروز شورای آموزش و پرورش این شهرستان، خاطرنشان کرد: برای 203 نفر از معلمان و دبیران این مدارس، هنوز احکام  ابلاغی صادر نشده است، چرا که این تعداد از معلمان، مازاد بر نیاز مدارس شهر کلیبر هستند.

وی با اذعان به این که آموزش و پرورش منطقه‌ کلیبر در میان مناطق 39گانه‌ ی استان، رتبه‌ی203 معلم مازاد در مدارس کلیبر آخر را دارد گفت: متأسفانه در حفظ همین رتبه‌ نیز موفق نبوده‌ایم و در سال تحصیلی گذشته با افت 11 درصدی نسبت به سال تحصیلی قبل از آن مواجه بوده‌ایم!

وی بدهی یک میلیارد و 400 میلیون ریالی مدارس و مدیریت آموزش و پرورش منطقه‌ی کلیبر بابت هزینه‌های برق و آب را مسأله‌ی دیگر این اداره بیان و اظهار امیدواری کرد: با مساعدت مسؤولان شهرستانی و همراهی اولیا و خیرین این بدهی پرداخت شود.

فرماندار کلیبر نیز با تأکید بر اهمیت کار کارشناسی، مسایل مبتلابه مدیریت آموزش و پرورش کلیبر را نیازمند تحلیل و بررسی دقیق توصیف کرد و گفت: ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس و به ویژه توجیه معلمان دوره‌های پایه‌ی تحصیلی و ابتدایی باید در رأس اولویت‌های این مدیریت قرار گیرد.

رسول خدابخش تأکید کرد: لازم است کمیته‌ ای متشکل از کارشناسان خبره و باصلاحیت، مسایل و موانع موجود در فرایند آموزشی منطقه را احصاء و با استفاده از تجارب مناطق موفق استان، برای ارایه‌ی راه‌حل‌های منطقی و قانونی اقدام کنند.