سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

200 هزار اصله درخت امسال در تبریز کاشته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

200 هزار اصله درخت امسال در تبریز کاشته شد

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از کشته شدن 200 هزار اصله درخت در سالجاری در تبریز خبر داد.

200 هزار اصله درخت امسال در تبریز کاشته شد

به گزارش روز شنبه روابط عمومی این سازمان، محمدحسین حسن زاده، در اختتامییه نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز اظهار کرد: پیش از این، تعداد درختان درون شهری تبریز 700 هزار اصله بود که جهت حفاظت و صیانت از فضای سبز با کاشت 200 هزار اصله درخت در سال جاری این رقم به 900 هزار اصله افزایش یافته است.
وی هنر و فضای سبز را مکمل یکدیگر دانست و افزود: نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز نیز در همین راستا برپا شد که طی آن با بررسی 548 اثر در دو بخش حرفه ای و غیر حرفه ای با موضوعات فضای سبز تبریز، لاله های ائل گولی و عکس های تبریز قدیم، 60 اثر در 6 بخش با نظر هیئات داوران انتخاب شد.
حسن زاده با بیان اینکه فضای سبز تبریز یکی از محروم ترین بخش های توسعه شهری است، گفت: خوشبختانه در سال های اخیر و با تلاش و حمایت های ویژه استاندار آذربایجان شرقی و شهردار و اعضای شورای شهر تبریز، وضعیت فضای سبز تبریز در حال تحول و بهبود است.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز مشکل کم آبی را اصلی ترین چالش پیش رو در فضای سبز تبریز عنوان کرد و افزود: برای رفع این مشکل چاره ای جز کاهش میزان مصرف آب و صرفه جویی نداریم.
حسن زاده از کاهش 200 هزار متر مربعی سطح چمن کاری در تبریز جهت حفظ منابع آبی خبر داد و گفت: با حذف چمن کاری در سال گذشته، 500 هزار متر مکعب در میزان مصرف آب در بخش فضای سبز تبریز صرفه جویی شده است.
به گفته وی، ممانعت از توسعه قسمت های چمن کاری یکی از مهمترین رویکردهای سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز در راستای بهره وری منابع آبی است.
وی همچنین از کاهش یک میلیون متر مکعب آب مصرفی برای آبیاری فضای سبز تبریز در یکسال گذشته خبر داد و گفت: این دستاورد حاصل سیاست های افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آب خام در فضای سبز است.
نخستین جشنواره عکس فضای سبز تبریز در دو بخش «فضای سبز» و «لاله ها» با هدف اشاعه فرهنگ حفظ و گسترش فضای سبز، نگاه خلاقانه به فضای سبز شهر و پارک ها، دید هنری در رابطه با زیبایی های پارک ها و فضای سبز تبریز و نگاه چالشی نسبت به وضعیت موجود پارک های تبریز برگزار شد.