رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

12فروردین روز استقلال و بیداری ملت ایران است

12فروردین روز استقلال و بیداری ملت ایران است


رییس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه 12 فروردین 58 نهال انقلاب با شكوفه‌های جمهوری اسلامی آراسته شد، گفت: 12 فروردین روز استقلال و بیداری ملت ایران است.

' ارسلان فتحی پور' روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: جمهوری اسلامی یك نعمت الهی بوده و قانون اساسی آن با داشتن اصول مترقی و منحصر به فرد یكی از بی‌نظیرترین قانون‌های اساسی دنیاست كه با برخورداری از اصل ولایت فقیه، استقلال و آزادی كشور و ملت را تامین و تضمین می‌كند.

وی گفت: جمهوری اسلامی مولود انقلاب اسلامی است كه با دم مسیحایی امام امت و ملتی سرافراز و خستگی‌ناپذیر و به بركت خون شهیدان و مجاهدان راه فضیلت به بار نشست و در چنین روز بزرگی هویت حقیقی خویش را از طریق همه‌ پرسی به دنیا اعلام كرد تا پشتوانه مردمی این نظام بیش از پیش آشكار شود.

رییس كمیسیون اقتصادی مجلس نهم با اشاره به حضور حداكثری مردم در پای صندوق‌های رای در روز 12 فروردین سال 1358 اظهاركرد: این رویداد بزرگ‌ ترین تحول در تاریخ كشور پس از انقلاب و نقطه عطف و نشان زرین مردم ایران در پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌ های امام راحل بود.

فتحی‌پور گفت: نهال انقلاب اسلامی كه با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد كرده بود، سرانجام در 22 بهمن 1357به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی و تشكیل دولت موقت از سوی امام (ره) زمینه مهم ‌ترین همه ‌پرسی تاریخ ایران زمین برای تعیین نوع حكومت فراهم شد.

نماینده مردم كلیبر و هوراند در مجلس شورای اسلامی اظهاركرد: در این روز پر بركت، نظامی متولد شد كه نور اسلام عزیز را پس از گذشت قرن‌های زیاد دوباره نه تنها در ایران اسلامی، بلكه در سراسر جهان متجلی كرد.