رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۸

یاز گئجه لری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یاز گئجه لری

Loading the player...

با رسیدن بهار، طبیعت ردای سبز بر تن می کند. چکاوک ها، هزار دستان و قمریان، نغمه ها و سرودهای فرح بخش و تازه سرمی دهند و انسان ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی فرا می خوانند. بهار، پیام آور عشق و رویش است و موسم سرور و آشتی و به همین خاطر است که خواستنی است و با آمدنش دل ها سرشار از سرور و جان ها معرفت می یابد.

بهار، پیام آور تعادل است و اینکه در سایه تعادل، زندگی زیبا می شود. با دیدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به یاد می آوریم. در اینکه چشمه مهر ایزد همواره به سوی آدمیان و همه موجودات، سرازیر است و ما اگر او و نشانه هایش را فراموش کنیم، او هرگز ما را فراموش نمی کند و با دگرگونی فصلها نیز به جلوه گری قدرت بی پایانش می پردازد تا شاید دلی به یاد او افتد و به شوق او بتپد و بر اثر تماشای جلوه هایش، اشک شوق از چشمی جاری شود.

اساسا جهان هستی، آینه دار خداست و جمال پروردگارش را به تماشا گذاشته است. به تعبیر زیبای حافظ:

به دست مردم چشم از رخ تو گل چیدن                        مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟

با توجه به ایام زیبای فصل بهار، گروه اجتماعی شبکه تلویزیونی سهند جهت پر کردن اوقات شبانه مخاطبان خود برنامه‌‌ای را با عنوان «  یاز گئجه‌لری » تدارک دیده است که به صورت زنده و در قالبی شاد تقدیم بینندگان می‌شود. آقای رامین راستی مجری این برنامه بوده و آقایان رحمان مفاتحی، محمد یاری و علیرضا رنجی پور نیز همراه ایشان به اجرای آیتم های طنز اجتماعی می پردازند. علاقه مندان این برنامه می توانند هر شب از ساعت 21:30 بیننده این برنامه باشند.

{gallery}nazari/yazgejalari{/gallery}