سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

یاد یار - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

یاد یار

Loading the player...
در خجسته‌ سالروز ولادت‌ هفتمین‌ اختر تابناک‌ آسمان‌ ولایت‌ و امامت‌ امام‌ موسی‌ کاظم‌ (ع‌) حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ صبح‌ 5 مرداد 1372 در میان‌ استقبال‌ پرشور و یکپارچه‌ مردم‌ تبریز جهت‌ دیدار با مردم‌ قهرمان‌ و شهید پرور استان‌ آذربایجان‌ شرقی‌ وارد این‌ شهر شدند.
شهر تبریز آنروز برای‌ گرامیداشت‌ مقدم‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ روز پرهیجان‌ – تاریخی‌ و فراموش‌ نشدنی‌ را پشت‌ سرگذاشت‌ و صدها هزار تن‌ از مردم‌ انقلابی‌ و متعهد این‌ شهر با حضور گسترده‌ خود در مسیر عبور اتومبیل‌ حامل‌ مقام‌ معظم‌ رهبری‌ حماسه‌ تاریخی‌ استقبال‌ شکوهمند مردم‌ تهران‌ از حضرت‌ امام‌ خمینی‌ رضوان‌ الله‌ تعالی‌ در بهمن‌ ماه‌ سال‌ ۱۳۵۷ را تکرار کردند.
حضرت‌ آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ رهبر انقلاب‌ اسلامی‌ پس‌ از ورود به‌ شهر قهرمان‌ پرور تبریز در اجتماع‌ عظیم‌ مردم‌ این‌ شهر حضور یافتند و طی‌ سخنانی‌ از نقش‌ مردم‌ مسلمان‌ و انقلابی‌ آذربایجان‌ و بویژه‌ تبریز در مجاهدتهای‌ تاریخی‌ و بزرگ‌ ایران‌ اسلامی‌ تجلیل‌ بعمل‌ آوردند.
مقام‌ معظم‌ رهبری‌ در سخنانشان‌ که‌ با ابراز احساسات‌ شورانگیز و زایدالوصف‌ اجتماع‌ کنندگان‌ توام‌ بود از خطه‌ آذربایجان‌ به‌ عنوان‌ خط مقدم‌ جبهه‌ ملت‌ ایران‌ در مقابل‌ متجاوزین‌ و متجاسرین‌ طی‌ چند قرن‌ گذشته‌ یاد کردند و فرمودند: نتیجه‌ ضعف‌ پادشاهان‌ قاجار و بی‌لیاقتی‌ رجال‌ نظامی‌ و سیاسی‌ آن‌ زمان‌، گرجستان‌ و ۱۷ شهر قفقاز از ایران‌ جدا شد و این‌ در حالی‌ بود که‌ در آن‌ هنگام‌ مردم‌ غیور و دلاور در مقابل‌ لشکر مهاجم‌ ایستادند و این‌ منطقه‌ از ایران‌ عزیز را نجات‌ دادند.
حضرت‌آیت‌الله‌ خامنه‌ای‌ تبریز را شهری‌ آکنده‌ از خاطرات‌ مجاهدت‌، فداکاریها توصیف‌ کردند و با تجلیل‌ از قهرمانان‌ بزرگی‌ همچون‌ شیخ‌ محمد خیابانی‌، شهدای‌ محراب‌، ستارخان‌، باقرخان‌ و نیز شهریار به‌ عنوان‌ زبان‌ گویای‌ مردم‌ آذربایجان‌ فرمودند: فرزندان‌ قرآن‌ و امام‌ در تبریز با بر افراشتن‌ پرچم‌ مبارزه‌ اسلامی‌ تمامی‌ آذربایجان‌ را در خدمت‌ انقلاب‌ و اسلام‌ قرار دادند. عملکرد انقلابی‌ این‌ مردم‌ طی‌ ۱۴ سال‌ گذشته‌ اثبات‌ کننده‌ شعار همیشگی‌ این‌ خطه‌ حماسه‌ساز است‌. که‌ آذربایجان‌ بیدار است‌ و از انقلاب‌ و اسلام‌ حمایت‌ می‌کند.
 
امروز بعد از 22 سال از این واقعه، دانشگاه تبریزاقدام به برگزاری اولین همایش گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مد ظله العالی) به استان آذربایجان شرقی کرده است.
 
در همین راستا صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تولید ویژه برنامه ای سه قسمت به تهیه کنندگی عباس احمدزاده سعی در پررنگ نمودن محورهای این همایش کرده است. این برنامه که در روزهای دوم، سوم و چهارم مرداد ماه پخش خواهد شد شامل آیتم هایی نظیر: سخنرانی آیت الله خامنه ای، تصاویر و کلیپ هایی از استقبال مردم تبریز در سال 1372، گفتمانهایی در مورد نحوه برگزاری همایش و ... خواهد بود.
سال تولید: 1394

تهیه کننده: عباس احمدزاده

کارگردان: جلال مهمان نواز

تصویربردار: کمال پورفرج - محمد اسماعیلی - علی کلانتری - بهزاد فرشباف

صدابردار: محمد نیایش

مجری: روح الله دهقان نژاد

نویسنده: روح الله دهقان نژادجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خدا کند که دوباره بیایی ... عاشق امام خامنه ای ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ۱۳:۰۹

عاشق امام خامنه ای
خدا کند که دوباره بیایی ...
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ۱۳:۰۹