جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

گونش انتظاری - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گونش انتظاری

Loading the player...

یکی‌ از ابعاد عظیم‌ تکلیف‌ حساس‌ و بزرگ‌ در روزگاران‌ غیبت‌ و انتظار، حفظ‌ دین‌ و نگهبانی‌ مرزهای‌ عقیدتی‌ و حراست‌ باورهای‌ مقدس‌است‌. جامعه‌ی‌ منتظر نباید درباره‌ی‌ این‌ امر عظیم‌ سستی‌ روا بدارد.

لازم‌ است‌ فروغ‌ ایمان‌ و نور یقین‌ و پرتو عقیده‌ی‌ به‌ حق‌ و تشعشع‌ اعتقادات‌ راستین‌ همواره‌ در دل‌ و جان‌ مردم‌ محفوظ‌ باشد و پیوسته‌ ژرفتر و ژرفتر شود و بارورتر و بارورتر گردد. لازم‌ است‌ جان‌ و دل‌ نوباوگان‌ و نوجوانان‌ و جوانان‌، هر دم‌ در برابر تابش‌ اعتقادات‌ حقه‌ قرار گیرد و از این‌ تابش‌ و تجلی‌ آکنده‌ گردد. لازم‌ است‌ ایمان‌ جزء وجود آنان‌ و مایه‌ی‌ تقوم‌ هویت‌ اصلی‌ آنان‌ باشد تا کم‌کم‌ حق‌ و فداکاری‌ در راه‌ اعتلای‌ حق‌ چون‌ خون‌ همه‌ی‌ وجود آنان‌ را گرم‌ کند و چون‌ روح‌ جوهر حیات‌ آنان‌ باشد. لازم‌ است‌ سعی‌ شود تا ایمان‌ اعتقادی‌ با ایمان‌ عملی‌ در آنان‌ اتحاد یابد و از نخستین‌ سنین‌ تکلیف‌ و توجه‌ بعد عمل‌ به‌ احکام‌ نیز عمل‌ درست‌ در زندگانی‌ آنان‌ حضور قاطع‌ بیابد. در روزگار غیبت‌ امام‌ و طولانی‌ شدن‌ عصر انتظار ممکن‌ است‌ شبهه‌هایی‌ در ذهن‌ برخی‌ بیابد یا شیاطین‌ پنهان‌ و شیاطین‌ آشکار به‌ سست‌ کردن‌ پایه‌های‌ اعتقادی‌ کسانی‌ بویژه‌ جوانان‌ برخیزند. باید در برابر این‌ شبهه‌ها مقاومت‌ کرد و آنها را از ذهنها و دلها زدود. همچنین‌ مطالب ‌و مسائلی‌ در روند زمانه‌ و تحولات‌ زندگی‌ بشر و پیدا شدن‌ افکار و مسلکها، بروز می‌کند که‌ ممکن‌ است‌ ظلمتهای‌ فکری‌ بیافریند و به‌ایمانها و روشناییهای‌ قلوب‌ زیان‌ برساند. باید در برابر این‌ مطالب‌ و مسائل‌ نیز پایدار بود و پایداری‌ کرد و در رد و رفع‌ آنها و روشن‌ کردن‌پوچی‌ آنها به‌ کوشش‌ برخاست‌. حفظ‌ و گسترش‌ اعتقاد دینی‌ و شناخت‌ درست‌ اعتقادی‌ و عملی‌ که‌ وسیله‌ی‌ تشخیص‌ حق‌ از باطل‌ است‌، در روزگار متصل‌ به‌ ظهور مفیدتر، بلکه‌ لازمتر است‌. چنانکه‌ در احادیث‌ رسیده‌ است‌ و این‌ بدان‌ علت‌ است‌ که‌ تنها دارندگان‌ عقیده‌ و عملند که‌ در مسائل‌ و حوادث‌ پیش‌ از ظهور گم‌ نمی‌شوند و دچار تردید نمی‌گردند و حق‌ را تشخیص‌ می‌دهند.

برنامه «گونش انتظاری» به تهیه کنندگی آقای محمد رسولی نمرور، از تولیدات شبکه سهند است که با حضور کارشناسان مذهبی در جهت گسترش اعتقادات دینی، به سؤالات و شبهات در زمینه وجود حضرت ولی عصر(عج) ، حکومت در زمان غیبت آن حضرت، وظایف منتظران و ... پاسخ می دهد. بینندگان عزیز«گونش انتظاری» را می توانند روزهای جمعه، قبل از اذان مغرب تبریز (حدود ساعت 17) از شبکه سهند مشاهده فرمایند.

 

{gallery}nazari/gunash{/gallery}