جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

گونش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گونش

Loading the player...

اخلاق اسلامي در اعتقاد به توحيد و يکتا پرستي ريشه دارد و دين در حقيقت پايه و مبناي اخلاق است. اعتقاد به خدا محور و پشتوانه تمامي فعاليت هاي اخلاقي انسان در عرصه جامعه است. قرب به خداوند انگيزه اي الهي در انسان ايجاد مي کند و اين انگيزه است که مبناي ارزش گذاري رفتارهاي اخلاقي يک انسان دين مدار است.

شهيد مطهري مي فرمايد: خداشناسي پايه اخلاق است. انسانيت و آدميت و اخلاق بدون شناختن خدا معنا ندارد يعني هيچ امر معنوي بدون اين كه آن سر سلسله معنويات پايش به ميان آيد معنا ندارد ... وقتي كه پايه اي در روح بشر نباشد چرا انسانيت؟ به من چه مربوط؟ ... [اين اخلاق] پايه و اساس ندارد و نمي تواند داشته باشد ... دين ...اساس داشته و تجربه و آزمايش، صحت آن را ثابت كرده و چطور انضباط هاي اخلاقي محكم پولادين را به وجود آورده و بعد از اين هم به وجود خواهد آورد.

رفتار جامعه به اخلاق و رفتار مردم بستگی دارد و ریشه آن اعتقادات صحیح در حوزه دین است.

« گونش » پلی است بین کارشناسان مذهبی و بینندگان شبکه سهند تا معارف اسلامی را در قالب برنامه تلویزیونی منتقل نماید.

پاسخ به پرسش های فلسفی، تاریخی، اعتقادی، اخلاقی و ... از جمله موضوعاتی است که در این برنامه توسط کارشناسان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

« گونش » کار مشترکی است بین شبکه سهند و بنیاد نیمه شعبان مسجد آیت الله انگجی تبریز که بصورت برنامه های 5 دقیقه ای تولید و پخش می شود.

{gallery}taze-sima-93/gunash{/gallery}