سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

گل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

گل

Loading the player...
 بازی فوتبال ورزشی است تیمی که در آن دو گروه یازده نفره در مقابل هم بازی می‌کنند و اغلب آن را پرطرفدارترین ورزش جهان می‌دانند، این ورزش در زمینی مستطیل شکل با پوشش چمن یا چمن مصنوعی انجام می‌گیرد که در انتهای عرضی دو ضلع آن دو دروازه قرار داده شده‌است. هدف وارد کردن توپ به دروازهٔ حریف است. دروازه بان تنها کسی است که در این بازی حق دارد از دست‌ها و بازوهای خود برای گرفتن و مهار توپ استفاده کند، دیگر اعضای تیم توپ را اغلب با استفاده از پا و ضربه زدن به آن به گردش درمی‌آورند، گاه نیز ممکن است از سینه یا سر خود استفاده کنند، هر تیمی که بیش‌ترین گل را به حریف بزند برندهٔ بازی است. اگر بازی در پایان با گل‌های برابر پایان پذیرد نتیجه بازی را مساوی اعلام می‌کنند یا این که بازی به وقت اضافی کشیده می‌شود و سپس ممکن است ضربات پنالتی تعیین‌کننده بازی باشد.
 
مسابقات لیگ برتر کشور بالاترین سطح مسابقات باشگاهی فوتبال ایران است. در حال حاضر این مسابقات به صورت ۱۸ تیمی برگزار می‌شود.
 
در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال در سال ۲۰۱۲ این لیگ، به عنوان «۳۶امین لیگ قدرتمند دنیا» و «۴امین لیگ قدرتمند آسیا» انتخاب شده‌است. افزون بر این در رتبه‌بندی اعلام شده توسط این فدراسیون، لیگ برتر ایران رده ۴۷ام دنیا و ۴ام آسیا را در قرن ۲۱ میلادی (۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲) کسب کرده است.
 
شبکه استانی سهند، با توجه به اهمیت مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور و حضور تیم های تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز به عنوان نمایندگان استان در این لیگ، برنامه‌ای با عنوان «گل» تدارک دیده است که پوشش زنده این بازی ها در این برنامه انجام میگیرد. همچنین با دعوت کارشناسان امر در خلال بازی به تحلیل بازی طرفین و همچنین موقعیت تیم ها میپردازند.
سال تولید: 1394
تهیه کننده: جولا مهدي
 
دستیار تهیه: محرم زاده بهرام - كرم روان قربان
 
کارگردان ويدئو: عبدالهی حسین
 
تصویر بردار: تبك فرامرز - محمودی کمال الدین - نوروزي بابك - عباسيان ناظم رحيم
 
مجری: یزدانی رضا
 
تدوینگر: نيكمندان محمدرضا
 
منشی صحنه: پورستار لیلا