جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

گرامیداشت هفته بسیج در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت هفته بسیج در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

همزمان با چهل و یکمین سالروز صدور فرمان تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل نهاد مقدس بسیج،صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ویژه برنامه‌ های رادیویی و تلویزیونی متعددی را در چهار حوزه صدا، سیما، خبر، فضای مجازی در این ایام ویژه هفته بسیج تولید و پخش می کند.

گرامیداشت هفته بسیج در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، این مرکز با هدف پاسداشت مجاهدت های بسیج مستضعفین و تبیین و تشریح خدمات این بازوی پرقدرت مردمی و پشتوانه نظام مقدس اسلامی و اطلاع رسانی هر چه بهتر برنامه‌های هفته‌ بسیج با استفاده از ظرایف هنری و با زبان رسانه، ویژه برنامه‌ های متنوعی را طراحی کرده و روی آنتن خواهد برد.

معاونت سیمای مرکز ویژه برنامه تلویزیونی «بسیج» را در 6 برنامه 60 دقیقه ای به تهیه کنندگی عباس احمدزاده در این هفته روی آنتن می برد و در آن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رشادت‌ها و ایثارگری‌های بسیجیان پیشکسوت هشت سال دفاع‌مقدس به معرفی نسل حاضر بسیج و فعالان علمی و نخبگان بسیجی پرداخت خواهد شد . گزارش فعالیت های بسیج در شهرستان ها ، معرفی کتب مرتبط با بسیج و مصاحبه با فعالان بسیج ، مصاحبه با اقشارمختلف بسیج، حضور شاعران بسیجی در برنامه، کلام امام و رهبری با موضوع فرهنگ بسیج، گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و .... از آیتم های مختلف این برنامه می باشد. برنامه شبانه شبکه سهند هم به مناسبت آغاز هفته بسیج به شکل ویژه به این مناسبت پرداخت می کند. گفتگوی صمیمانه با بسیجیان فعال در حوزه های علمی و فرهنگی، سرود و وله های مرتبط با فرهنگ بسیج، مصاحبه مردمی و .... از آیتم های این برنامه خواهد بود. همچنین تولید و پخش مسابقه ویژه هفته بسیج با 8 برنامه 25 دقیقه ای به تهیه کنندگی جعفر آقازاد، زنده باد ایران با سه برنامه 60 دقیقه ای به تهیه کنندگی مرتضی مقدس از دیگر تدارکات شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی به شمار می آیند. سایر برنامه‌های روتین زنده و تولیدی سیما هم از جمله چای نبات، تبریزیم و خانواده  به فراخور موضوع به این مناسبت مهم خواهند پرداخت. همچنین در لیست تامین و پخش سیما هم چندین فیلم بلند سینمایی ، مستندهای مختلف، ویژه برنامه های متنوع، سرود، کلیپ و نماهنگ برای بینندگان شبکه سهند در نظر گرفته شده است.

با توجه به ویژگی منحصر به فرد رادیو برای انعکاس خدمات بسیج شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم با چندین ویژه برنامه در خدمت شنوندگان خواهد بود. ایثار جلوه لری در 7 برنامه 55 دقیقه ای به تهیه کنندگی نوید پورنجف ، پارلاق اولدوزلاری در 7 برنامه 25 دقیقه ای به تهیه کنندگی جواد خازنی ، شجره طیبه در یک برنامه 55 دقیقه ای به تهیه کنندگی پریسا امیری از جمله ویژه برنامه های شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی در این هفته خواهد بود. معاونت صدا همچنین در برنامه های روتین خود از جمله سحرلر، خانواده، صدای ورزش، فصل جوانی، کندیمیز، نمایش الف و آوای کتاب به صورت ویژه به موضوع این هفته پرداخت خواهد کرد و با شنوندگان همراه خواهد بود.

انتخاب سوژه‌های بدیع و تولید گزارش و مستندهای متعدد خبری از جمله بسیج و طرح های مومنانه، گروه ‌های جهادی در مناطق محروم، بسیج و امنیت مردمی، مقابله مستقیم با کرونا، طرح بسیج برای ایجاد امنیت غذایی و جهش در کشاورزی در سال جهش تولید، گفتگوی ویژه خبری، پوشش خبری رویداد هفته بسیج در مرکز استان و شهرستان‌ها، پوشش خبری رزمایش های مختلف این هفته در استان و گلباران مزار شهدا، تولید گزارش‌های ویژه و ارسال به شبکه‌های سراسری از جمله برنامه های پیش بینی شده در معاونت خبر در هفته بسیج خواهد بود.

در راستای بیان دستاوردهای بسیج در بخش‌های مختلف، علاوه بر حوزه های تولیدی، فضای مجازی مرکز آذربایجان شرقی نیز در کنار سایر معاونتهای تولیدی با تولید و انتشار متن، خبر و گزارش، تولید کلیپ، مستند، عکس نوشت، پوستر و استوری، اینفوگرافی فعالیت‌های بسیج، پادکست، طراحی صفحه ویژه هفته بسیج در سایت مرکز و بارگزاری تولیدات ویژه  مرکز در این خصوص، توزیع و پخش گسترده آن‌ها در شبکه های اجتماعی به ‌عنوان یک بستر مناسب برای انعکاس برنامه‌های ویژه بسیج اقدام خواهد کرد.