جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

کنکاش - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کنکاش

Loading the player...

مشورت از دستورات اسلامی است و خداوند مؤمنین را به مشورت فرا خوانده و می فرماید:

«و امرهم شوری بینهم » و در جای دیگر می فرماید: «وشاورهم فی الامر»  و در روایات متعددی بر اهمیت مشورت تاکید شده است . تا جایی که حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام در وصیت خود چنین می فرماید: «اضمم آراء الرجال بعضها الی بعض ثم اقربها الی الصواب و ابعدها من الارتیاب » یعنی نظریات صاحبان رای را جمع آوری کن و سپس نزدیکترین آن را به صواب و دورترین آن را از شک انتخاب کن .

مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی است.
با توجه به نقش مؤثر و مهم مجلس در نظام کشور، وظایف عمده مجلس در دو بخش خلاصه می گردد:
الف- قانونگذاری
ب – نظارت

در نظام اسلامى اصل نظارت و كنترل حاكمان و رفتارهاى سياسى و اجتماعى آنان، از اهميت والايى برخوردار است. مجلس شوراى اسلامى در نظام جمهورى اسلامى ايران، رسالت بزرگى در اين زمينه بر عهده دارد و ضمن آنكه وجود آن موجب تفكيك قدرت است؛ وظيفه و اختيارات نظارتى وسيع و فراگيرى نسبت به همه امور كشور دارد.

«کنکاش» عنوان برنامه‌ای است 35 دقیقه‌ای و به تهیه کنندگی آقای یعقوب ابراهیمی که با دعوت از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی به بررسی عملکرد نمایندگان محترم و مجلس می پردازد. مخاطبان شبکه سهند می‌توانند روزهای جمعه از ساعت 20 بیننده این برنامه باشند.

{gallery}nazari/kankash{/gallery}