جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

کندیمیز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

کندیمیز

Loading the player...

شناخت دقيق مسايل مربوط به روستاههاي ايران از اهميت بسيار زيادي برخوردار است. زيرا ريشه تمامي مشكلات و مسائل عقب ماندگي مثل فقر گسترده، نابرابري در حال رشد، رشد سريع جمعيت و بيكاري فزاينده، در مناطق روستايي قرار دارد.

يکي از اهداف کلان توسعه در اغلب کشورها و از جمله کشور ما، کاهش بيکاري و توسعه فعاليت هاي شغلي است. توسعه و عمران روستايي در چند دهه اخير همواره يکي از دغدغه هاي اصلي توسعه در ايران و اکثر کشورهاي در حال توسعه بوده است.

در بسياري از کشورها، توسعه روستائي به مثابه راهبردي با اهميت براي تامين نيازهاي اساسي و توزيع بهينه منافع ناشي از توسعه ملي تلقي شده و بدين منظور نيز با شيوه هاي متعدد،الگوهاي متنوعي براي توسعه روستايي تجربه شده که عمدتا دستاوردهاي مطلوبي نداشته و هنوز نيز سهم جوامع روستايي جهان سوم از توسعه و پيشرفت بسيار اندک است و اکثر فقراي اين کشورها يا در روستاها بسر مي برند و يا شهرنشيناني عمدتا حاشيه نشين با منشاء روستايي بوده اند.

صدای شبکه استانی آذربایجان شرقی نیز با توجه به اهمیت روستائیان در چرخه اقتصادی کشور برنامه «کندیمیز» را تولید و پخش می کند. این برنامه دارای آیتم های متنوعی از قبیل ارائه اطلاعات مسائل دامداری و کشاورزی توسط  کارشناسان مربوطه ، گزارش از فعالیت روستائیان، پخش تلفن های مخاطبان و ...  می باشد.

عوامل تولید برنامه عبارتند از :

تهیه کننده : عیوض پورحسن

گزارشگر : کیومرث سهرابی

مجری و نویسنده : افسانه کاظمی

علاقه مندان برنامه «کندیمیز» می توانند روزهای شنبه ، یکشنبه ، سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 21:30 شنونده باشند.