جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

کمیته امداد با ارایه آمار در خصوص مصرف وجوه جمع آوری شده جلب اعتماد کند - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته امداد با ارایه آمار در خصوص مصرف وجوه جمع آوری شده جلب اعتماد کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت : کمیته امداد امام خمینی (ره) برای جلب اعتماد بیشتر مردم و جذب کمک های بیشتر مردمی ضروری است نسبت به وجوه جمع آوری شده و چگونگی مصرف این مبالغ آمار دقیق ارایه دهد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری در جشن خودکفایی و توانمندسازی دو هزار و 500 مددجوی تحت پوشش کمیته امداد امام استان، با اشاره به پرسش برخی افراد در خصوص مصرف وجوه جمع آوری شده از صندوق های کمیته امداد، افزود: ملت ما مردم نوع دوست و خیر هستند و اگر جلب اعتماد شود بیش از پیش به کمیته امداد در خصوص ارایه خدمات به مددجویان این نهاد کمک رسانی خواهندکرد.

وی با تاکید بر اینکه به عزت رساندن یک خانوار امری بسیار مهم و ضروری است، ادامه داد : برخی از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد توانسته اند در عرض چند سال توانمند شده و از مددجویی به مددرسانی رسند.

آیت الله شبستری اظهار کرد : تمامی خدمات ارایه شده درکمیته امداد ارزشمند است ولی مبالغی که به عنوان مستمری به خانواده های تحت پوشش ارایه می شود بسیار ناچیز است.

وی گفت : با این تورم و گرانی ها این مبالغ مشکلی را حل نمی کند بایستی برای توانمندسازی خانواده های تحت پوشش فکری اساسی کرد.

امام جمعه تبریز در خصوص پرداخت زکات به کمیته امداد و بهزیستی، افزود : تمامی مبالغی که به این دو نهاد داده می شود صرف مردم محروم و نیازمند می شود.

وی ادامه داد : همچنین از زکات فطره، بدن و مال می توان برای موارد عام المنفعه و اجرای پروژه های مهم و ضروری در روستاهای محروم استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : حاکمیت باید به داد کسانی که گرفتار و محروم هستند و کسی را ندارند، برسد.

مسعود پزشکیان افزود : رسالتی که بر عهده مسوولان در جامعه اسلامی است مسوولیتی بالاتر از یک سیستم اداری است ما موظف هستیم برای حل مشکلات گرفتاران اقدام کنیم.

وی اظهار کرد : ما به عنوان یک مسوول و یک انسان وظیفه خود داریم تا جایی که ممکن است به فکر کسانی باشیم که کسان دیگر به فکر انها نیستند.

پزشکیان گفت : وظیفه کمیته امداد توانمندسازی، اشتغال زایی، قطع وابستگی از دیگران و کمک به روی پا ایستادن با قدرت بیشتر و مهارت بیشتر مددجویان خود است.