جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

کمبود منابع مالی دلیل قانع کننده ای برای کم کاری نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

کمبود منابع مالی دلیل قانع کننده ای برای کم کاری نیست

معاون عمرانی استاندار آذربایجانشرقی از تخصیص یک هزار و 100 میلیارد ریال به شهرداری های 62 گانه استان در سالجاری خبر داد و گفت : کمبود منابع مالی دلیل قانع کننده ای برای کم کاری ها نیست.

کمبود منابع مالی دلیل قانع کننده ای برای کم کاری نیست

محمدصادق پورمهدی روز چهارشنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان سراب اظهارکرد: ستاد اقتصاد مقاومتی در استان به ریاست استاندار شکل گرفته و در شهرستان ها نیز فرماندار مسئول کارگروه اقتصاد مقاومتی بوده و باید مدیران و دستگاه های اجرایی به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اهتمام خاصی داشته باشند.
وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی با نگاه به منابع درونی و تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های مختلف کشور به معنای انسجام و استحکام بخشی به حوزه اقتصاد داخلی است، گفت: در سال های گذشته متأسفانه بر اثر اعمال تحریم های ظالمانه و برخی کاستی های دیگر ارزش پول ملی کشور یک باره به یک سوم کاهش یافت که اگر اقتصاد مقاومتی به درستی تحقق یابد این گونه آسیب های احتمالی را شاهد نخواهیم بود.
وی، وظیفه دولت را فراهم کردن بستر مناسب امنیتی برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: واگذاری طرح های اقتصادی به بخش غیردولتی موجب رونق کسب وکار می شود.
پورمهدی، نقش نهادهای فرهنگی و آموزشی کشور را در فرهنگ سازی و ایجاد زیرساخت های فرهنگی برای حصول به توسعه و پیشرفت مهم ارزیابی کرد و افزود: بدون نهادینه شدن فرهنگ تعاون و توسعه در بین شهروندان نمی توان به توسعه دست یافت.
معاون عمرانی استاندار تأکید کرد: شهرداری ها و دهیاری ها در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند و دست و پاگیر نبودن قوانین این نهادها مزید بر این موضوع هست.
پورمهدی از همکاری بسیج در طرح های اقتصاد مقاومتی قدردانی کرد و گفت: در سراب 17 پروژه با همکاری مستقیم بسیج سازندگی در حال اجراست.
نماینده مردم سراب نیز با بیان اینکه تورم قوانین در کشور وجود دارد، گفت: متأسفانه برخی از این قوانین و بخشنامه ها دست و پاگیر بوده و به جای تسهیل در تحقق اقتصاد مقاومتی به دیوان سالاری اداری می انجامد.
یوسف داودی با تاکیدبر آمادگی نمایندگان برای روان سازی سرمایه گذاری و اصلاح یا حذف قوانین در این زمینه، گفت: در اقتصاد مقاومتی باید به بومی نگری و توجه به ظرفیت های خاص هر منطقه اهمیت داد و در این زمینه باید برخی قوانین و مقررات نیز بازنگری و اصلاح شود.
نماینده مردم سراب در مجلس با اشاره به جایگاه خوب این شهرستان در حوزه کشاورزی و دامی اظهارکرد: توجه به مکانیزه کردن کشاورزی، اصلاح بذر و آموزش شیوه های درست کشت و آبیاری باید در اولویت برنامه ریزان باشد، ضمن اینکه خرید عادلانه و تضمینی محصولات کشاورزی و گسترش ایجاد صنایع تبدیلی از دیگر راهکارهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی است.
وی پرداخت به موقع مطالبات خرید تضمینی محصولات زراعی به کشاورزان و گسترش بیمه های محصولات باغی و کشاورزی را خواستار شد.
فرماندار سراب نیز با انتقاد از خام فروشی محصولات تولیدی کشاورزی به دلیل نبود صنایع تبدیلی و بازار صادرات خارجی گفت: حرکت به سمت ایجاد صنایع تبدیلی و کاستن از خام فروشی ضروری است.
داود گرشاسبی اظهارکرد: تغییر باور و نگرش اذهان عمومی در راستای توسعه و ترویج روحیه همکاری و تعاون مهم تر از تزریق اعتبار و منابع مالی به طرح ها و پروژه هاست.
وی، با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی به توانمندی های هر منطقه اهمیت داده می شود، افزود: منطقه سراب با برخورداری از مواهب خدادادی و ظرفیت های مهم در حوزه گردشگری و کشاورزی نیازمند عزم همگانی و همراهی مسؤولانه مردم و مدیران اجرایی برای رسیدن به توسعه و تعالی است.
وی، با اشاره به وجود آب های گرم متعدد در دامنه های بزقوش گفت: با بهسازی و سرمایه گذاری مناسب می توانیم مسیر 9 کیلومتری موسوم به جاده سلامت در سراب را سامان دهیم که با اجرای آن آب های گرم اردها، شالقون، اسبفروشان و الحق به یگدیگر متصل می شوند.
فرماندار سراب ادامه داد: این ظرفیت در سراب وجود دارد و با سرمایه گذاری می توان مشابه سرعین را در دامنه های بزقوش ایجاد کرد. 
وی تاکید کرد: لبنیات و عسل سراب از دیرباز مورد توجه مردم بوده و با برندسازی مناسب می توان شهرت این محصولات را جهانی کرد.
گرشاسبی از برگزاری اولین نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای روستائیان و عشایر و دومین جشنواره عسل و لبنیات در سراب خبر داد و افزود : این جشنواره از 25 تا 28 شهریور در محل اردوگاه شهید فهمیده برگزار می شود .