جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' روانه بازار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' روانه بازار شد

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی از انتشار کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار'، تالیف علی حاجی بلند توسط این نهاد فرهنگی- هنری خبر داد.

کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' روانه بازار شد

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، حسن میلانی روز دوشنبه گفت: کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' توسط انتشارات سوره مهر در شمارگان یکهزار نسخه و در 288 صفحه در موضوع علی بن ابی طالب(ع) چاپ و منتشر شده است.
وی با بیان اینکه این کتاب از جمله آثاری است که برای کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار منتشر شده است، افزود: کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' یکی از 13 عنوان کتابی است که با محوریت شهریار، توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی منتشر شده است.
میلانی ادامه داد: در ایام برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار چاپ و انتشار 13 عنوان کتاب وعده داده شده بود که کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار'، یکی از آنهاست.
رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی با بیان اینکه شعرای بزرگ تاریخ اسلام در مناقب حضرت علی (ع) بسیار سخن گفته اند، اضافه کرد: شخصیت عظیم و بزرگ مولی الموحدین علی (ع) بیشتر عاشقان طریق الی الله را به خود متوجه ساخته است و استاد شهریار در این میان از این قاعده مستثنی نبوده است.
میلانی خاطر نشان کرد: بر همین اساس کتاب 'مناقب علویه در شعر شهریار' به برخی از رموز اشعار زیبای استاد شهریار درباره اهل بیت و به ویژه امام علی (ع) پرداخته است.
وی اظهار کرد: در روزهای آینده شاهد چاپ و انتشار دو عنوان کتاب دیگر از 13 کتابی که برای کنگره بزرگداشت استاد شهریار وعده داده بودیم، خواهیم بود.
کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار با محوریت 'فرهنگ دینی و انقلابی' با حضور مقامات کشوری و استانی و همچنین جمعی از شهریارپژوهان و اصحاب فرهنگ و ادب از داخل و خارج کشور، 25 و 26 شهریورماه سال 94 توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی در تبریز برگزار شد.