رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

چهلمین جشن پيروزي انقلاب اسلامي در صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي - نمایش محتوای خبر

 

 

چهلمین جشن پيروزي انقلاب اسلامي در صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي

صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی و همگام شدن با مردم در ایام الله دهه مبارك فجر و با عنایت به همزمانی شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با این ایام ويژه برنامه هاي مختلفي را تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي،معاونت صداي مركز آذربايجان شرقي در کنار برنامه های روتین سحرلر، خانواده،آخشاملار ، صدای ورزش ، یاشانسین جوانلیق که مشتمل بر آیتم های متنوع تقویم تاریخ روزانه، سرودهای انقلابی، برقراری ارتباط تلفنی با معاونین استاندار و فرمانداران ، گزارش های مردمی درخصوص بهمن 57، ارائه گزارش درمورد دستاوردهای 40 سال انقلاب، دعوت از ورزشکاران و مقام آوران حوزه های ورزشی در سالهای پس از انقلاب و.. می باشند، ويژه برنامه های مختلفی را هم تدارک دیده است.  

 پخش برنامه های "رادیو انقلاب" در 19  قسمت از نوزده شهرستان استان آذربایجان­شرقی با حضور عوامل برنامه در جمع مردم و اجرای برنامه در میان حضار؛ رله برنامه "شبهای ایران" ویژه ایام دهه فجر ؛ پخش برنامه های "آوای کتاب" و " گنجینه" با محوریت معرفی کتابهای چاپ شده در حوزه انقلاب اسلامی در 15قسمت 25 دقیقه ای ؛پرداخت در برنامه "شهریمیز" به موضوع دستاوردهای انقلاب و نظام در کلانشهر تبریز با حضور شهردار تبریز و معاونین وی ؛ برنامه "پیام انقلاب - نوای انقلاب" با محوریت پخش سرودهای حماسی و انقلابی، پخش گزیده بیانات حضرت امام و مقام معظم رهبری ؛ پخش ویژه برنامه "پارلاق اولدوزلار" مختص شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ؛ تولید و پخش نمایش­های " اعدامم کنید" – " لشکر خوبان" – "محاکمه" و " زخمی ویژه " ؛ پخش برنامه " دعوت " به صورت ویژه با موضوع ولایت پذیری و نقش ولایت فقیه در جامعه و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ؛ پرداخت ویژه در برنامه " دانیشیق " در روزهای دوازدهم و بیست و دوم بهمن ؛ تبیین دستاوردهای 40 سالگی انقلاب اسلامی در برنامه " اوز به اوز" با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کلانشهر تبریز و استاندار محترم ؛ پخش برنامه "چرتکه" با حضور کارشناسان مسائل اقتصادی به صورت ویژه با موضوع دستاوردهای انقلاب در حوزه اقتصادی ؛ تولید و پخش برنامه " بیان " با محوریت انقلابیگری و گفتمان عدالت طلبی از دیدگاه مقام معظم رهبری دَهم تا پایان بهمن ؛ تولید و پخش مستند " انقلاب در آذربایجان " در  دَه قسمت ؛ تولید و پخش مسابقه " ستاره های انقلاب" ویژه چهلمین سال پیروزی انقلاب ؛ تولید و پخش برنامه "محفل انقلاب" ویژه روزهای 12 ، 22 و 29 بهمن؛ پرداخت در برنامه های کندیمیز و ائلیمیز درباره دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در روستاها و عشایر و نقش روستائیان و عشایر غیور آذربایجان در پیروزی انقلاب ؛ پخش برنامه " انقلاب در کلام آفتاب " مشتمل بر بیانات حضرت امام خمینی رحمت الله و مقام معظم رهبری ؛  پرداخت در برنامه های "ایثار جلوه لری" ، "سیزلر- مسئولار" ،  "شنیدنیهای انقلاب " و پخش آنونسهای چهل سالگی انقلاب بخشی از تمهیدات صدای استانی مرکز آذربایجان شرقی می باشد.

همچنین پخش ویژه برنامه طلوع فجر برای دوازده بهمن ، و ویژه برنامه 22 بهمن به مدت4 ساعت به صورت زنده مشتمل بر گزارش های مردمی ، پوشش راهپیمایی مردم در یوم الله 22بهمن ، سرودها و ترانه های مرتبط با این ایام ، دعوت از کارشناسان و برقراری ارتباط با خبرنگاران شهرستان ها و مراکز استانی از پیش بینی های رادیو تبریز برای مخاطبان خود می باشد.

گفتنی است رادیو شهری مراغه هم در روزهای جشن و سرور پیروزی انقلاب اسلامی برای مخاطبین خود برنامه های مختلفی تدارک دیده است. پرداخت  در برنامه صبحگاهی "سحرگوروشی" با گزارشهای مردمی، سرودهای انقلابی ، برقراری ارتباط تلفنی با فرماندار و ارائه گزارشی درخصوص کارهای انجام شده در این شهرستان و بخش های تحت پوشش آن ؛ پخش برنامه " ائویمیز" به صورت ویژه در این دهه و تهیه گزارش از مادران و همسران شهدا با توجه به تقارن ایام فاطمیه با ایام الله دهه فجر ؛ پرداخت در برنامه "آخشاملار سسی" و تهیه گزارشهای مردمی از مساجدی که در شکل گیری و پیروزی انقلاب نقش اساسی داشته اند ، همچنین تولید و پخش ویژه برنامه روز دوازدهم بهمن  به مدت 60 دقیقه و ویژه برنامه روز بیست و دوم بهمن به مدت 120 دقیقه و پوشش زنده راهپیمایی 22 بهمن از دیگر برنامه های رادیو شهری مراغه برای مخاطبان خود می باشد.

معاونت سيماي مركز آذربايجان شرقي در کنار برنامه های سحرلر ، تبریزیم ، خانواده، کندیمیز ، سلسبیل، نازبالالار و گئجه لر که با آیتم های متنوع و رنگارنگ به صورت ویژه به روی آنتن میروند، برنامه هاي خاصی را براي ايام الله دهه فجر در جدول پخش خود قرار داده است.

 پخش سریال های تلویزیونی "پروانه" و "کلید گم شده 2" ؛ تهیه و پخش مستندهای تلویزیونی با محوریت معرفی چهره ها و مبارزین انقلاب در استان آذربایجان شرقی با عناوین "حماسه یک شهر"( ویژه قیام 29 بهمن مردم تبریز) به تهیه کنندگی صادق برقی ، " فریاد مرد " (آیت ا... شهید مدنی، امین امام و مردم) به تهیه کنندگی شهرام علیزاده ،"خمینی آذربایجان" ( آیت ا.. شهید قاضی) به تهیه کنندگی قربانعلی طاهرفر ، "صدای انقلاب" ( ویژه اسفندیار قره باغی) به تهیه کنندگی قربانعلی طاهرفر ، "شیخ کریم ارسلانی" به تهیه کنندگی علیرضا سلمانپور، "تا پای جان" (ویژه محمدحسین عبد یزدانی) به تهیه کنندگی نادر فرجی ، "حجت الاسلام انزابی" به تهیه کنندگی روح الله رشیدی ، " آیت ا.. انگجی و فرزندشان" به تهیه کنندگی قادر فریور، " کارنامه انقلاب" (ویژه روستای بنیس، تراکتورسازی) به تهیه کنندگی وحید فولادوند و جعفر آقازاد ، " انقلابمیز" ( ویژه شهدای انقلاب) و مستند "نفوذ" با محوریت تحلیل جریان نفوذ بعد از پیروزی انقلاب در عرصه های مختلف از برجسته ترین تولیدات این معاونت در نکوداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می باشد.

علاوه بر این  توليد و پخش برنامه های "مسیر" به تهیه کنندگی مرتضی مقدس ؛ " انقلابیمیز " به تهیه کنندگی روح الله رشیدی ؛ "من انقلابی ام" به تهیه کنندگی علی ستارپور ؛ "چهل چراغ" به تهیه کنندگی محمد بشیری ؛ "تراز" به تهیه کنندگی ناصر خیری ؛ "مطالبه" به تهیه کنندگی احد محمودنسب ؛ " آرخالار " به تهیه کنندگی علی ستارپور و  " کارنامه" به تهیه کنندگی جمال پورفرج با هدف معرفی جامع و تحلیلی دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان از دیگر برنامه های سیمای استانی سهند در چهلمین جشن تولد انقلاب اسلامی مردم ایران است.

همچنین مرور خاطرات، سرودها و شعارهاي انقلابي و بازخواني زندگي نامه شهداي انقلاب، تهیه و پخش گزارش از شهرستانها و پخش تصاویر راهپیمایی شهرستان­ها و روستاهای استان در سال­های قبل؛ پخش سريال­ها و فيلم­هاي سينمايي متناسب با این ایام؛ پوشش مراسم سالگرد بازگشت حضرت امام خميني (ره) به ميهن اسلامي و زنگ انقلاب؛ پخش روز شمار انقلاب؛ اطلاع رساني برنامه هاي مربوط دهه فجر در استان؛ برقراری ارتباط با صدا و سيماي مراكز استان ها؛ تهيه گزارش از  مسئولان اجرايي استان، بيان دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامي در حوزه‌های مختلف از جمله برنامه هاي معاونت سيماي مركز آذربايجان شرقي در ایام الله دهه فجر می باشد.

هم­زمان با فرا رسيدن ايام پيروزي انقلاب اسلامي، راديو برون­مرزی آذري آذربايجان شرقي هم با تدارك ويژه‌برنامه‌هايي چهلمین سالروز پيروزي انقلاب را جشن مي‌گيرد. برنامه های " 40ایل لیک انقلاب "به تهیه کنندگی پریسا امیری با محوریت تاریخ پرشکوه انقلاب و نقش آذربایجان در پبروزی انقلاب اسلامی؛ " پنجره" به تهیه کنندگی سجاد دشتی با موضوع انعکاس نمایشگاهها و مراسمات مختلف در سطح شهر و استان و "سیزه سلام" به تهیه کنندگی سجاد دشتی با هدف انعکاس پیامهای مخاطبان به مناسبت ایام دهه فجر ؛ برنامه " ققنوس " به تهیه کنندگی پریسا امیری با موضوع معرفی هنر و شعر انقلابی ؛ "چراغ" به تهیه کنندگی اکرم رضایی با موضوع پخش فرمایشات و استفتائات مقام معظم رهبری؛ بررسی ابعاد سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی و نقش انقلاب ایران در وضعیت منطقه در برنامه " آچیق سوز " ؛ تهیه و پخش نمایش های رادیویی " دوسیا" (پرونده ) در سه قسمت و " دنیز قوشو تریاسی " ( کافی شاپ مرغ دریایی ) ویژه روز دوازدهم بهمن به تهیه کنندگی جعفر رضایی و هنرنمایی همکاران گروه نمایش بخشی از برنامه های رادیوبرون مرزی تبریز برای ایام الله دهه فجر می باشد.

همچنین ویژه برنامه­ "ساچیلان شعاعلار" با موضوع گرامیداشت 22 بهمن و جشن باشکوه انقلاب اسلامی به مدت 60 دقیقه­ در چهلمین سالگرد پیروزی قیام مردم به صورت زنده برای شنوندگان حوزه قفقاز به روی آنتن خواهد رفت. پخش اخبار، تفاسير و گزارش هاي مختلف در خلال خبرها از دیگر برنامه هاي راديو برون مرزي آذري است.

معاونت خبر مركز آذربايجان شرقي هم درکنار ساير حوزه­ها به صورت گسترده برنامه­هاي ايام­الله دهه فجر را در استان اطلاع رساني می کند. پوشش خبري برنامه هاي تبريز و شهرستان ها، تهيه گزارش از مراسم يوم ا... 22 بهمن، گزارش خبري از زنگ انقلاب و لحظه تاريخي ورود حضرت امام به ميهن اسلامي، تهيه گزارش از پيشرفت هاي روستايي در زمينه هاي آب رساني، برق رساني، گاز و تلفن  بعد از انقلاب، بررسي وضعیت بهداشت و درمان در روستاها و مناطق محروم، تهيه گزارش از قیام تاريخي 29 بهمن تبريز با محوريت ولايتمداري مردم تبريز، تهيه گزارش از طرح­های عمراني در استان، تهيه گزارش از پايگاه دوم شكاري تبريز در روز نیروی هوایی ، پخش مصاحبه هاي مردمي در موضوع دستاوردهاي انقلاب اسلامي و... از اهم برنامه هاي پيش بيني شده معاونت خبر شمرده می شود. 

 

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی