جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پیام سیدالشهدا احسان و مبارزه با هواهای نفسانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

پیام سیدالشهدا احسان و مبارزه با هواهای نفسانی است

استاد حوزه و دانشگاه های آذربایجان شرقی گفت: پیام سید الشهدا احسان و مبارزه با هواهای نفسانی بوده و سبک زندگی حسینی در جامعه اسلامی الگویی از این پیام است.

پیام سیدالشهدا احسان و مبارزه با هواهای نفسانی است

حجت الاسلام اصغر نقدی، در جمع عزاداران حسینی در مسجد شهدای شهرستان مراغه افزود: روابط اجتماعی در غرب بر اساس تنازع بقا و در جامعه اسلامی بر اساس عدل و احسان بوده که به عنوان سبک زندگی اسلامی و حسینی باید مورد توجه آحاد مردم قرار گیرد.

وی یادآور شد: تبیین فرهنگ اسلامی و حسینی به عنوان فرهنگ نجاتبخش در راستای حل و رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه در زمان کنونی ضروری و حائز اهمیت است.

استاد حوزه و دانشگاه های آذربایجان شرقی، اظهار کرد: توجه نکردن متولیان فرهنگی کشور در رسیدگی به مشکلات و معضلات فرهنگی مانند اعتیاد، فساد و ازدواج موجب ایجاد بحران های عمیق در سال های گذشته شده است.

حجت الاسلام نقدی، ادامه داد: وجود اعیاد اسلامی و مناسبت های اسلامی و دینی مانند عزاداری های محرم در جامعه اسلامی، بهترین فرصت برای اصلاح فرهنگی و اجتماعی جامعه است.

وی، گفت: دشمنان و نظام سلطه، قشر جوان جامعه و مراکز علمی و فرهنگ ساز به ویژه دانشگاه ها را برای ایجاد استحاله، ترویج اعتیاد و فساد در راستای تخریب مغزها نشانه رفته و هوشیاری متولیان فرهنگی جامعه در این زمینه بسیار حیاتی است.

شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.