جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پنج گروه ثابت و سیار از عرصه های طبیعی مراغه حفاظت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

پنج گروه ثابت و سیار از عرصه های طبیعی مراغه حفاظت می کنند

رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه گفت: پنج گروه ثابت و سیار این سازمان در تعطیلات نوروزی از عرصه های طبیعی این شهرستان حفاظت می کنند.

میکاییل نقوی افزود: هم اکنون این گروه ها به صورت شبانه روزی در راستای صیانت از عرصه های طبیعی و حیات وحش این منطقه تلاش می کنند.

وی اظهار کرد: دو گروه در دو مرکز محیط بانی در روستاهای مردق و شلیلوند مستقر بوده و سه گروه سیار حفاظت محیط زیست این شهرستان، یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی و همیاران محیط زیست در مناطق مختلف به گشت زنی می پردازند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مراغه ادامه داد: حفاظت از عرصه های طبیعی و گونه های جانوری و حیات وحش بویژه گونه های در حال انقراض و در خطر، مقابله با شکارچیان غیرمجاز و سودجو از جمله وظایف این تیم ها در نقاط مختلف این شهرستان است.

نقوی یادآوری کرد: با توجه به وجود جاذبه های گردشگری و زیست محیطی زیاد در مراغه و حجم مسافران نوروزی در منطقه، برای جلوگیری از هرگونه احتمال سودجویی شکارچیان غیرمجاز، با متخلفان در زمینه شکار غیرمجاز برخورد قاطع و قانونی انجام می شود.

وی گفت: مشارکت مردم و مسافران نوروزی در حفاظت از عرصه های طبیعی و حیات وحش و نیز منابع آب و خاک، در اماکن تفریحی و گردشگری بویژه در مناطق حفاظت شده، رودخانه ها، چشمه ها و فضاهای سبز ضروری است.