جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

پنجمین دوره مسابقه خاطره نویسی نوروزی مهرورزی برگزار می شود

پنجمین دوره مسابقه خاطره نویسی نوروزی مهرورزی برگزار می شود


مدیركل كتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گفت: پنجمین دوره خاطره نویسی مهرورزی همزمان با سراسر كشور در كتابخانه های عمومی استان برگزار می شود.

'حسن خدایی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: این مسابقه به مناسبت نوروز 92 و با هدف تقویت قدرت نگارش، ایجاد همدلی بین اعضای خانواده، معرفی منابع فاخر و پركردن اوقات فراغت برگزار می شود.

وی اضافه كرد: مخاطب اصلی این مسابقه گروه هدف ابتدایی و راهنمایی با امكان مشاركت سایر اعضای خانواده است و در صورتی كه فردی غیر از نویسنده اصلی به تكمیل مطالب اقدام كرد، باید نسبت به درج مشخصات در صفحه 16 دفترچه مسابقه اقدام كند.

خدایی گفت: این دفترچه دارای هفت صفحه نویسندگی، شش صفحه خاطره نویسی و یك صفحه خلاصه نویسی است كه اگر فضای نوشتاری محدود باشد شركت كنندگان می توانند به همان صفحه برگه الصاق و نسبت به تكمیل مطالب نگارش شده اقدام كنند.

وی در خصوص داوری آثار و برندگان گفت: تهیه دفترچه ها از كتابخانه های عمومی استان امكان پذیر است و داوری دفترچه ها نیز بر اساس معیارهای مشخص و به صورت استانی طبق روال گذشته انجام می شود.

مدیركل كتابخانه های عمومی استان گفت: آخرین مهلت تحویل دفترچه های این دوره از مسابقه خاطره نویسی 31 فروردین سال آینده است.

خدایی اظهاركرد: تمیزی دفترچه و خوانا بودن مطالب 10امتیاز، خلاصه نویسی 10 امتیاز (توجه به معیارهایی چون نزدیكی به منظور نویسنده، پرهیز از ذكر جزییات، نثر روان)، خاطره نویسی ها 40امتیاز و نویسندگی ها 40امتیاز دارد.

وی اضافه كرد: در خاطره نویسی و نویسندگی توجه به معیارهایی چون نثر روان، انسجام مطالب، جذابیت نگارش، جمع بندی و پایان مناسب اهمیت دارد.