جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

پلکان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پلکان

Loading the player...
اولياي گرامي اسلام جواني را يكي از نعمت هاي پر ارج الهي و از سرمايه هاي بزرگ سعادت در زندگي بشر شناخته اند و اين موضوع را با عبارات مختلفي خاطرنشان نموده اند.
 
امام علي(ع) فرموده اند: دو چيز است كه قدر و قيمتشان را نمي شناسند مگر كسي كه آن دو را از دست داده باشد، يكي جواني و ديگري تندرستي و عافيت است.(غررالحكم ودررالكلم،ص 264)
 
در اين حديث حضرت علي (ع) نعمت جواني را در رديف بزرگترين نعمت هاي الهي، يعني صحت و سلامت آورده است و به اندازه اي آن را مجهول القدر دانسته كه مي فرمايد تنها در موقع فقدان جواني مي توان به ارزش آن پي برد.
 
از ديدگاه حضرت علي (ع) انسان در جزيره اي به نام فرصت قرار گرفته كه بين دو اقيانوس نيستي(گذشته وآينده) قرار گرفته و بايد قدر زمان را بداند. آنچه از عمر ما گذشته و سپري شده ديگر در دسترس نيست و حتي ثانيه اي از آن بر نمي گردد و آنچه از زمان در پيش است هنوز نسبت به ما عدم است و تضميني هم وجود ندارد كه ما به آن برسيم و آنچه به صورت نقد در اختيار ماست امروز است كه بايد از آن بهره برد.
 

هدف از تولید برنامه پلکان که برای گروه سنی نوجوانان و جوانان تهیه می شود، پرداختن به دوره بلوغ و رشد شخصیت نوجوان و جوانان است که همانند پلکان تا رسیدن به مرحله بزرگسالی راه پر پیچ و خمی را طی می کند .

پلکان یک مجله تلویزیونی است و در بخش پله ترقی این برنامه ، جوانان موفق در زمینه ها و حوزه های مختلف معرفی می شوند .

مهارت های زندگی ، دانستنی ها ، سیاه و سفید ، بوستان ادب ، تلاش و عکس روز از دیگر بخش های برنامه پلکان است . 

سال تولید: 1395

تهیه کننده و کارگردان: یونس مقدم

نور، صدا و تصویر: محمد جلیلی

صداگذاری و تدوین: بهزاد شاهدی

هماهنگی و دستیار تهیه: سولماز حسینی اقدم

گرافیست: حسین مالک بیرامی - امین افواجی

نویسندگان: شفیقه نیک جهان - اکرم رضایی - یونس مقدم

گوینده: اکرم رضایی

اجرا: سپیده کریمی