رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

پلاک 22 - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

پلاک 22

Loading the player...

پيروزي انقلاب اسلامي در ايران تنها يك حادثه داخلي براي تغيير يك رژيم سياسي نبود. بلكه همان‌گونه كه بسياري از دولتمردان آمريكائي، اسرائيلي و اروپائي در خاطرات خود از آن روزها تعبير كرده‌‌اند، انقلاب از ديدگاه آنان زلزله‌اي ويرانگر براي جهان غرب بود.

با وجود همه ناباوريها و تمامي تلاشهايي كه در سطح بين‌‌المللي براي حفظ رژيم شاه و جلوگيري از موفقيت امام‌خميني بعمل آمد، انقلاب اسلامي در مرحله نخست مبارزات خويش پيروز گرديد و از اين جهت پيروزي آن بيشتر به يك معجزه شبيه بود تا تحولي عادي. به جز امام‌خميني و توده‌‌هاي بيشماري كه خارج از تحليل‌هاي معمول، به گفته‌‌ها و وعده‌هاي امام باور قلبي داشتند، عموم تحليل‌گران سياسي و همه كساني كه در رخدادها و حوادث ايران دخيل بودند وقوع چنين پيروزي را، حتي تا روزهاي واپسين عمر رژيم شاه ناممكن مي‌دانستند.

نهضتي كه در 22 بهمن 1357 به پيروزي رسيد، امروزه براي بسياري از ملل جهان چراغ راه زندگي است.

«پلاک 22»، ویژه برنامه‌ای است به تهیه‌کنندگی آقای هوشنگ فضل زاده که به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایام ا.. دهه فجر در شبکه سهند  تولید و از آن پخش می‌شود. حضور نمایندگان اقشار مختلف مردم فجر آفرین از جمله دانشجویان، هنرمندان، شعرا، کارگران، نخبگان، بانوان، معلمان، خبرنگاران، روحانیون و مبارزان آن دوران در برنامه و گفتگوی صمیمانه با آن‌ها از بخش‌های برنماه می‌باشد. پخش عکس‌های ارسالی بینندگان، سرودهای خاطهره‌انگیز دوران انقلاب، بخش مسابقه و گزارش محله‌های انقلاب از دیگر بخش‌های این برنامه می‌باشد. «پلاک 22» با اجرای آقای روح ا.. رشیدی هر روز در ایام دهه فجر و از ساعت 18/30 و به مدت 45 دقیقه میهمان بینندگان شبکه سهندخواهد بود.

{gallery}nazari/pelak22{/gallery}