جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پروژه 'جامعه ایمن و شهر سالم' در شهر جدید سهند کلید خورد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه 'جامعه ایمن و شهر سالم' در شهر جدید سهند کلید خورد

عملیات اجرایی پروژه بین المللی ' جامعه ایمن و شهر سالم ' برای نخستین بار در آذربایجان شرقی در شهر جدید سهند آغاز شد.

پروژه 'جامعه ایمن و شهر سالم' در شهر جدید سهند کلید خورد

به گزارش روابط عمومی استانداری، با اجرای این پروژه شهرجدید سهند در افق برنامه های آینده به شبکه جهانی جوامع ایمن پیوسته و لوح و گواهینامه مرکز همکاری های سازمان جهانی بهداشت (WHO) را دریافت خواهد کرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در آیین شروع عملیات اجرایی این پروژه ، مزیت های جغرافیایی و آماده بودن بستر و زیرساخت های فیزیکی و فرهنگی را از علل انتخاب شهر سهند برای اجرای پروژه جامعه ایمن و شهر سالم در استان عنوان کرد.

محمدصادق پورمهدی با اشاره به ویژگی های جامعه ایمن و شهر سالم گفت: در این جامعه تمامی خدمات شهری از نظر اجتماعی، فرهنگی و زندگی منطبق با استانداردهای بین المللی و شهرهای توسعه یافته ارایه می شود و در آن با اجرای برنامه های پیشگیری، آمار حوادث به صفر و یا حداقل کاهش خواهد یافت.

وی با تاکید بر استفاده از تجارب روز دنیا در اجرای طرح های محلی اظهارکرد: مدل و ماهیت طرح جامعه ایمن به گونه ای است که باید در آن همه بخش ها پای کار بیایند و به صورت تیمی و با مشارکت مردم و نهادهای مدنی اهداف آن را محقق سازند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: این الگو بر همکاری های بین بخشی و مشارکت همه کلیه بخش های توسعه به ویژه نهادها و سازمان هایی که در زمینه تامین ایمنی مردم فعالیت می کنند، مبتنی است و موفقیت آن در گروی مشارکت همگانی است.

وی اعلام کرد: براساس برنامه های سند تدبیر توسعه استان و نیز آمادگی سازمان های بین المللی پس از شهر جدید سهند این طرح در سایر شهرهای استان هم براساس اولویت اجرا خواهد شد.

پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کاهش بروزحوادث و کاهش آمار مرگ و میرهای ناشی از آن و نیز ارتقای ایمنی جامعه شهری و بهبود شاخص های زندگی از جمله اهداف 'جامعه ایمن' است.

شهر جدید سهند واقع در 20 کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است.