سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت 14 میلیارد ریال تسهیلات به خانواده های مددجویان کمیته امداد چاراویماق - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 14 میلیارد ریال تسهیلات به خانواده های مددجویان کمیته امداد چاراویماق

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) چاراویماق گفت: 14 میلیارد و 860 میلیون ریال تسهیلات به خانواده های مددجویان این شهرستان پرداخت شده است.

پرداخت 14 میلیارد ریال تسهیلات به خانواده های مددجویان کمیته امداد چاراویماق

اصغر وثوقی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان تسهیلات به 99 طرح خودکفایی در قالب تسهیلات خوداشتغالی، کار انگیزی و توان افزایی و طرح های تبدیلی پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: پرداخت این تسهیلات از منابع امدادی به تعداد 23 مورد به میزان دو میلیارد و 860 میلیون ریال، 72 مورد از محل قرض الحسنه بانک ها به میزان 10 میلیارد و 350 میلیون ریال و چهار مورد از منابع بانکی و امدادی تلفیقی به میزان یک میلیارد و 650 میلیون ریال است.
مدیر کمیته امداد چاراویماق، از شرکت 170 مددجوی این کمیته در دوره های آموزشی اشتغال کوتاه مدت، بلند مدت، حرفه آموزی فرزندان دانش آموز دبیرستانی و استاد شاگردی در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: 95 نفر این دوره ها را با موفقیت طی کرده و موفق به دریافت مدرک فنی حرفه ای شده اند.
وثوقی، ادامه داد: تعداد طرح های اشتغال مورد اجرا در این شهرستان 836 مورد بوده که نظارت های لازم برای اجرای آن ها انجام می شود و یک هزار و 343 مورد بازدید از این طرح ها انجام شده است.
وی، تعداد طرح های اجرا شده را هزار و 28مورد اعلام کرد و گفت: این طرح ها از نظارت کمیته امداد خارج شده و برای 215 مددجو نیز مشاوره شغلی انجام شده است.
شهرستان چاراویماق با حدود 39 هزار نفر جمعیت در 150کیلومتری جنوب شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.