رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

پرداخت بیش از 836 میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی

پرداخت بیش از 836 میلیارد تومان تعهدات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی


مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: طی ده ماهه منتهی به دی ماه سال 92 بیش از 836 میلیارد تومان تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت به بیمه شدگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی این استان پرداخت شده است.

نادر فضل زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار کرد: مبالغ پرداخت شده از بابت تعهدات نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشته است.

وی ‌تعداد مستمری بگیران استان را بالغ بر 93هزار و 400 نفر اعلام کرد و افزود : در 10 ماهه اول سال جاری 743 میلیارد تومان از بابت حقوق در وجه بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در ده ماه اخیر مبلغ پرداختی از بابت تعهدات کوتاه مدت شامل غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، کمک هزینه ازدواج و پروتز و اورتز 27 میلیارد تومان  است.

وی خاطر نشان کرد: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در ماههای اخیر با روند کاهشی روبرو بوده و در ده ماهه سال جاری مبلغ 66 میلیارد تومان مقرری  به 11 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی حذف دفترچه های درمانی را  یکی از اولویت های اجرایی سازمان تامین اجتماعی استان اعلام کرد و گفت: با حذف دفترچه ها از ازدحام مردم در شعب جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان ضوابط مربوط به کسر حق‌بیمه تکمیلی درمان مستمری‌بگیران را اعلام کرده است.

فضل زاده ادامه داد: براساس این دستور اداری باتوجه به قرارداد منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی و شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ، با کسر حق‌بیمه تکمیلی درمان مستمری‌بگیران از تاریخ  1 آذرماه سال جاری به مدت یک‌سال (لغایت آبان‌ماه 1393) موافقت شد.