رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

پدر شهید مرزپور در مراغه حین عزاداری به دعوت حق لبیک گفت - نمایش محتوای خبر

 

 

پدر شهید مرزپور در مراغه حین عزاداری به دعوت حق لبیک گفت

فریدون مرزپور، پدر شهید مرتضی مرزپور که از پیرغلامان ابا عبدالله الحسین (ع) و پایه گذاران کمیته انقلاب اسلامی مراغه است، حین عزاداری در مسجد ملارستم این شهرستان به دعوت حق لبیک گفت.

پدر شهید مرزپور در مراغه حین عزاداری به دعوت حق لبیک گفت

پدرغواص شهید مرتضی مرزپور در 80 سالگی در اثرعارضه قلبی روز گذشته جان باخت و صبح روز شنبه با حضور عزاداران حسینی و مردم شهیدپرور مراغه به سوی گلشن زهرای (س) این شهرستان تشییع شد.
مرحوم فریدون مرزپور از مبارزان انقلاب اسلامی، عضو اولین انجمن شهر مراغه /در سال 58 شمسی تشکیل و پس از مدتی منحل شد/ و پیرغلام هیات امین حضرت/ از قدیمی ترین حسینیه های این شهرستان/ بود. 
عضو شورای اسلامی شهر مراغه که از دوستان قدیمی مرحوم فریدون مرزپور است، گفت: این مرحوم از عاشقان امام حسین(ع) و محبان امام خمینی (ره) بود. 
علی عباسی با اشاره به اینکه مرحوم مرزپور در زمان طاغوت بدون واهمه و به بهانه های مختلف مجالسی به نام امام خمینی (ره) در مراغه برپا کرد، افزود: در زمان طاغوت روزی چند نفر از انقلابیون مراغه متشکل از حاج یوسف قنادی، بنده و مرحوم مرزپور را نزد فرمانده وقت پادگان مراغه بردند و مرحوم مرزپور در اول جلسه صلواتی برای سلامتی امام خمینی (ره) فرستاد تا لحن فرمانده پادگان به کلی تغییر کند. 
به گفته وی مرحوم فریدون مرزپور در نخستین روزهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، لشگر حزب الله و سپس کمیته های مردمی مراغه را برای ایجاد امنیت تشکیل داد.
گفتنی است پیکر این پیرغلام توسط مردم عزادار از میدان امام حسین (ع) و علم حضرت ابولفضل العباس (ع) در محله دروازه به سوی گلشن زهرا (س) تشییع و در قطعه خانواده های شهدا به خاک سپرده شد.
شهید مرتضی مرزپور فرزند این پیرغلام و مبارز انقلابی نیز در سال 65 شمسی و در جریان عملیات کربلای چهار به درجه رفیع شهادت رسید.
شهرستان شهیدپرور مراغه با تقدیم بیش از یک هزار و 400 شهید در دوران دفاع مقدس، با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است. / ایرنا