جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

پارلاق اولدوزلاری - نمایش محتوای صدا

 

 

پارلاق اولدوزلاری

پارلاق اولدوزلاری


Loading the player...
    در تمام جوامع بشري، ارزش هايي وجود دارد كه بنيان اصلي فرهنگ آن جامعه را شكل مي دهند. اهـميت و جايگاه اين ارزش ها به گونه اي است كه هـر ملّتي، هـويّت و حيات اجتماعي و سياسي خـود را در پاي بندي و احترام به آنها و انتقال كامل آن به نسل هاي آينده مي داند. 
سرزمين پاك ايران نيز بيش از هر جاي ديگر، مفتخر به داشتن ارزش هاي والا و اصيلي است كه نمونه ي آن را در كمتر جايي مي توان يافت."فرهنگ ايثار و شهادت" يكي از ارزش ها است كه هم زمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته و هميشه از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. پس از واقعه ي عظيم عاشورا ، اعتبار و ارزش اين فرهنگ در نزد ايرانيان دو چندان شده و جنبه ي تقدس و الهي نيز به خود گرفته است. امّا متأسفانه اين يادگار سرخ علوي، در مقاطعي از تاريخ و به علل مختلف، از طرف دوستان به حاشيه كشانده شده و يا مورد تهديد و شبيخون فرهنگي دشمنان خارجي واقع گشته است.
اكنون نيز در يكي ديگر از اين دوران حساس قرار داريم. با اين تفاوت كه از يك طرف شدّت حملات دشمن نسبت گذشته بيشتر شده و از طرف ديگر بي توجهي و سهل انگاري دوستان نيز افزايش يافته است. امّا اين به معني عقب نشيني و سلب تكليف از ديگران نيست؛ و هر ايراني آگاه و با غيرت اين وظيفه را دارد كه به سهم خود و يا با تلاش دست جمعي، در رفع نواقص داخلي و تهديدات خارجي بكوشد و پاسدار و مرّوج اين فرهنگ عاشورايي باشد.
 
صدای مرکز آذربایجان شرقی با تولید و پخش برنامه پارلاق اولدوزلار در طول هفته دفاع مقدس روزانه به معرفي يکي از خانواده هاي استان که بيش از يک شهيد تقديم انقلاب کرده اند، در قالب مصاحبه و وصایای شهدا قصد احیای روحیه ایثار و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس را دارد. به عنوان آیتم های دیگر برنامه، به معرفي فعاليت هاي بسيج و بسيجيان در تمامي عرصه هاي فعال در قالب گفتگو و گزارش پرداخته میشود.
تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: نوید پورنجف

نویسنده: سید داوود قریشی

گوینده: سید داوود قریشی

گزارشگر: آقای قنادی

صدابردار: آقای پورنجف