سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه هفده ربیع الاول - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه هفده ربیع الاول

ویژه برنامه هفده ربیع الاول


Loading the player...

ماه ربیع الاول مانند نامش بهار ماه هاي دوازده گانه است؛ چون ولادت رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم در اين ماه اتّفاق افتاده است

طبق روايات مشهور شيعه، شب ولادت حضرت خاتم الانبياء رسول معظم اسلام (ص) است و شب بسيار مبارکی است. همچنين يکسال قبل از هجرت رسول خدا (ص)، در چنين شبی معراج آن حضرت صورت گرفت. روز هفدهم ربيع الاول: همان گونه که گفتيم مشهور ميان علمای اماميه آن است که روز هفدهم ربيع الاول، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه (ص) است و معروف آن است که ولادتشان در مکه معظمه، واقع شده است و زمان ولادت آن حضرت هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سال عام الفيل بوده است. (عام الفيل سالی است که ابرهه با لشکرش که بر فيل سوار بودند به قصد تخريب کعبه آمد، ولی همگی نابود شدند و پيامبر مکرم اسلام در همان سالی به دنيا آمدند که اين رخداد به وقوع پيوست). همچنين در چنين روزی در سال 83 هجری قمری، ولادت امام صادق (ع) واقع شده است و از اين جهت نيز بر اهميت اين روز افزوده شده است.

سیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق علیه السلام ویژه برنامه ای را برای این شب فرخنده تدارک دیده است. این برنامه از ساعت 7:45 دقیقه صبح بر روی آنتن خواهد رفت.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: علیرضا مهدوی

گوینده: علیرضا طاهری

نویسنده: علیرضا مهدوی

صدابردار: نازیلا شهرام راد - محمد حسین علیزاده - محمد فتح آبادی