رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شهادت امام جعفرصادق علیه السلام - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شهادت امام جعفرصادق علیه السلام

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به سوگ شهادت ششمین امام شیعیان جهان می نشیند.

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شهادت امام جعفرصادق علیه السلام

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در صدای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت شهادت امام صادق علیه السلام ویژه برنامه ای 180 دقیقه ای از ساعت 9:00 صبح به تهیه کنندگی ناصر ژرفی و گویندگی افسانه کاظمی به روی آنتن رادیو تبریز می رود. همچنین برنامه اذانگاهی دعوت به صورت خاص و ویژه به مسئله نقش بی بدیل ایشان در پایه گذاری و استحکام مذهب شیعه اثنی عشری می پردازد. رادیو مراغه هم در ویژه برنامه ای به مدت 60 دقیقه و به تهیه کنندگی کوه درق ، و برنامه " صادق آل محمد " به تهیه کنندگی پرویز کتابی به مدت 30 دقیقه به موضوع شهادت جانسوز ششمین پیشوای شیعیان جهان می پردازد. صدای مرکز آذربایجان شرقی همچنین برنامه های " بیان " به مدت 45 دقیقه ، " کلام صادق " در دو قسمت ، " گولو بوداق " به مدت 25 دقیقه ، " سوگ راستی " به مدت 30 دقیقه ، " سلسله مباحث تاریخ اسلام " با اختصاص به زندگانی پربار امام صادق علیه السلام به مدت 10 دقیقه ، " عقیق " به تهیه کنندگی 25 دقیقه و " سخنرانی حجت الاسلام مومنی " به مدت 20 دقیقه را در لیست برنامه های خود در روز شهادت ششمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت قرار داده است.همچنین در فواصل برنامه های مختلف عزاداری ها و نوحه های متنوعی به مدت تقریبی 55 دقیقه تقدیم شنونده های این مرکز می شود.  

سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در شب و روز شهادت بنیانگذار شیعه اثنی عشری برنامه های خاصی تقدیم بیننده های خود می کند. ویژه برنامه شهادت امام صادق علیه السلام  در روز شهادت آن امام همام به صورت ویژه از ساعت 9:00 به مدت 90 دقیقه به روی آنتن می رود. در این ویژه برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی و دینی ابعاد مختلف زندگی امام صادق علیه السلام و نقش ایشان در تربیت و پرورش شاگردان و دانشمندانی بی نظیر در دنیای اسلام پرداخته می شود. پخش وله ها و سرودهای حزن انگیز ، مداحی و تواشیح از دیگر بخش های این ویژه برنامه می باشد. همچنین در برنامه های گولوش ، تبریزیم و خانواده زندگینامه گهربار امام صادق علیه السلام و شهادت ایشان پرداخت می شود.همچنین درخلال برنامه های مختلف عزاداری های مردم مومن و ولایت مدار تبریز و شهرستانها پوشش داده می شود.

در رادیو برون مرزی آذری زبان مرکز آذربایجان شرقی ویژه برنامه "ساچیلان شعاعلار" به تهیه کنندگی و گویندگی جعفر رضایی و با حضور حجت الاسلام شربیانی به مدت 60 دقیقه ؛ "نمایش رادیویی" ویژه شهادت امام صادق به تهیه کنندگی جعفر رضایی و هنرنمایی بازیگران گروه نمایش رادیو به مدت 30 دقیقه ؛ " گونش ماتمی " به مدت 20 دقیقه و تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده و گویندگی علی افخمی نیا و ابوالفضل علایی ؛ " 6اینجی گونش " به تهیه کنندگی نرگس قماش حاجی و گویندگی اکرم رضایی به مدت 15 دقیقه با موضوع سیمای امام صادق در ادبیات آذربایجان ؛ برنامه اذانگاهی "مشکات " به تهیه کنندگی حسن صادقی و گویندگی سجاد دشتی به مدت 30 دقیقه ؛ برنامه مناسبتی شناور مختص شهادت امام صادق علیه السلام به گویندگی رباب قهرمانزاده برای مخاطبان فرامرزی این رادیو تهیه و پخش می شود. همچنین برنامه های " پنجره" ، "سیزه سلام" ، "سلام شنونده " ، " عابیده لر جاذبه لر " ، "چراغ "  و نیز خبرهای صبحگاهی و شامگاهی در کنداکتور برنامه های رادیو برون مرزی آذری زبان گنجانده شده است.