حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع)‎ - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع)‎

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای بزرگداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام ویژه برنامه هایی را برای روز شهادت آن حضرت تدارک دیده است

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت امام جعفرصادق (ع)‎

در روز شهادت بنیانگذار شیعه اثنی عشری امام جعفر صادق (ع) در صدای مرکز آذربایجان شرقی ویژه برنامه ای 180 دقیقه ای از ساعت 9:00 صبح روز پنجشنبه به تهیه کنندگی بهروز جعفری به روی آنتن رادیو تبریز می رود. در این ویژه برنامه لطیف نقی وند گوینده، مریم رستمی نویسنده، زهرا بی شک و مصطفی قنادی گزارشگر و زهرا یوسفی صدابردار می باشند.

در این ویژه برنامه با دعوت از کارشناسان مذهبی به بررسی زندگی پربار امام جعفر صادق(ع)  و نقش بی بدیل ایشان در پایه گذاری و استحکام مذهب شیعه اثنی عشری می پردازد. گزارش از مراسم های ویژه این روز در مساجد و نقاط مختلف شهر ، پخش پیامک ها و تلفن های مردمی از دیگر آیتم های این برنامه خواهد بود.

شبکه سهند هم در شب شهادت و روز شهادت ششمین پیشوای مسلمانان برنامه های خاصی تقدیم بیننده های خود می کند.

میزگرد شهادت امام جعفر صادق(ع) چهارشنبه و پنج شنبه در دوقسمت به تهیه کنندگی محمد رسولی پخش می شود. برنامه صبحگاهی سحرلر هم در روز شهادت آن امام همام به صورت ویژه برنامه پخش خواهد کرد.

 در این ویژه برنامه با دعوت از کارشناسان حوزه و حجت الاسلام غلامی رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی کشور ابعاد مختلف زندگی امام جعفر صادق علیه السلام و نقش ایشان در تربیت و پرورش شاگردان و دانشمندانی بی نظیر در دنیای اسلام پرداخته می شود.

پخش گزارش مستند از حوزه علمیه امام صادق ، وله ها و سرودهای حزن انگیز ، مداحی و تواشیح از دیگر بخش های این ویژه برنامه می باشد. در ویژه برنامه سحرلر حسن بیل افکن تهیه کننده می باشد و این برنامه از ساعت 7:30 دقیقه صبح به مدت 75 دقیقه از قاب شبکه سهند به وری آنتن می رود.

در رادیو برون مرزی مرکز آذربایجان شرقی هم دو برنامه مشکات و برنامه مناسبتی شناور مختص شهادت امام جعفر صادق(ع)  برای مخاطبان آن سوی مرزها تهیه و پخش می شود.

مشکات در آستانه اذان مغرب روز چهارشنبه به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و گویندگی سجاد دشتی به مدت تقریبی 30 دقیقه پخش می شود .

 برنامه پنج دقیقه ای شناور هم راس ساعت 9:45 دقیقه صبح روز پنج شنبه به تهیه کنندگی علیرضا یلتقیان و گویندگی سمیرا دلارام به روی آنتن می رود.