جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

ویژه برنامه عید غدیر خم - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه عید غدیر خم

ویژه برنامه عید غدیر خم


Loading the player...

   داستان غدیر از با اهمیت ترین موضوعات تاریخ است. زیرا مذهب آن ملّتها و طوایفی که آل رسول را پیروی کردند بر این واقعه و بسیاری ازدلیل های محکم کردند، تعدادشان به میلیون ها نفر می رسد، که از نظر کیفیت همیشه پیشرو کاروان دانش و عظمت و فرهنگ بوده اند و همواره درمیانشان حکیمان و عالمان، زبدگان جهان انسانیت، نابغه هایی در علوم و فنون مختلف، مصلحان و رهبران، پادشاهان و سیاستمداران وجود داشته اند.

رمز عید بودن «غدیر» ، کمال دین و اتمام نعمت در سایه‏ تداوم خط رسالت در شکل و قالب امامت‏ بود. به فرمان پیامبر خدا(ص)مسلمانان مامور شدند «ولایت‏» را به‏ صاحب ولایت تبریک گویند و با آن حضرت بیعت کنند. رسول خدا نیز براین نعمت الهى شادمانى کرد و فرمود: «الحمدلله الذى فضلناعلى جمیع العالمین.»

آیه قرآن به صراحت، این روز را روز اکمال دین و خشنودى ‏پروردگار از این واقعه و این تعیین وصى دانسته، رمزدیگرى ازعید بودن غدیرخم است.
 
صدای مرکز آذربایجان شرقی در جهت ارج نهادن به این روز بزرگ و زنده نگه داشتن شعائر اسلامی ویژه برنامه ای را با عنوان غدیر آماده شما عزیزان کرده است. این برنامه در روز غدیر از ساعت 9 الی 12 از رادیو تبریز پخش خواهد گردید.
تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: بهروز جعفری