سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه صبح هفده ربیع الاول - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه صبح هفده ربیع الاول

Loading the player...

ماه ربیع الاول مانند نامش بهار ماه هاي دوازده گانه است؛ چون ولادت رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم در اين ماه اتّفاق افتاده است

طبق روايات مشهور شيعه، شب ولادت حضرت خاتم الانبياء رسول معظم اسلام (ص) است و شب بسيار مبارکی است. همچنين يکسال قبل از هجرت رسول خدا (ص)، در چنين شبی معراج آن حضرت صورت گرفت. روز هفدهم ربيع الاول: همان گونه که گفتيم مشهور ميان علمای اماميه آن است که روز هفدهم ربيع الاول، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه (ص) است و معروف آن است که ولادتشان در مکه معظمه، واقع شده است و زمان ولادت آن حضرت هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سال عام الفيل بوده است. (عام الفيل سالی است که ابرهه با لشکرش که بر فيل سوار بودند به قصد تخريب کعبه آمد، ولی همگی نابود شدند و پيامبر مکرم اسلام در همان سالی به دنيا آمدند که اين رخداد به وقوع پيوست). همچنين در چنين روزی در سال 83 هجری قمری، ولادت امام صادق (ع) واقع شده است و از اين جهت نيز بر اهميت اين روز افزوده شده است.

سیمای مرکز آذربایجان شرقی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق علیه السلام ویژه برنامه ای را برای این شب فرخنده تدارک دیده است. این برنامه از ساعت 7:45 دقیقه صبح بر روی آنتن خواهد رفت.

سال تولید: 1394

تهیه کننده: مسلم پور رستم

کارگردان: علی ستارپور

دستیار تهیه: بهرام محرم زاده

مجری: محمد پور عبداله فرشباف

صدابردار: سید محمود سجادیان

تصویربرداران: مجید حسن زاده - کمال پورفرج - بابک نوروزی