جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

Loading the player...
فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهانیان است". اگر چه بنابر نص آیه شریفه قرآن، حضرت مریم برگزیده زنان جهانیان معرفی گردیده و در نزد مسلمانان دارای مقامی بلند و عفت و پاکدامنی مثال‌زدنی می‌باشد و از زنان برتر جهان معرفی گشته است، اما او برگزیده‌ی زنان عصر خویش بوده است. ولی علو مقام حضرت زهرا (علیها السلام)تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی‌باشد و در تمامی اعصار جریان دارد. لذا است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در کلامی دیگر صراحتاً فاطمه (علیها السلام) را سرور زنان اولین و آخرین ذکر می‌نمایند. اما نکته‌ای دیگر نیز در این دو حدیث نبوی و احادیث مشابه دریافت می‌شود و آن اینست که اگر فاطمه (علیها السلام) برترین بانوی جهانیان است و در بین زنان از هر جهت، کسی دارای مقامی والاتر از او نیست، پس شناخت سراسر زندگانی و تمامی لحظات حیات او، از ارزش فوق العاده برخوردار می‌باشد. چرا که آدمی با دقت و تأمل در آن می‌تواند به عالیترین رتبه‌های روحانی نائل گردد. از سوی دیگر با مراجعه به قرآن کریم درمی‌یابیم که آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل گردیده است که از آن جمله می‌توان به آیه‌ی تطهیر، آیه مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و... اشاره نمود که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند است. 
برگزاری مراسم ایام فاطمیه و روزهایی که مردم در شهادت دردانه پیامبر اعظم(ص) به سوگ می‌نشینند، شاید سری از اسرار باشد تا یاد و نام بی بی دو عالم علیها‌السلام همواره زنده نگه داشته شود. چرا علما همواره در تکریم و بزرگداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) تاکید دارند و آن را جزو شعائر اسلامی می‌دانند.
ويژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در سیمای استانی سهند 
ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به تهیه کنندگی فرزاد یحیوی در دو قسمت 45 دقیقه ای به روی آنتن سیمای استانی سهند می رود. 
در این برنامه  با دعوت از کارشناسان مذهبي به بررسي ابعاد مختلف زندگي سرور بانوان دو عالم خانم فاطمه زهرا (س) در حوزه خانواده،حمايت از ماموريت رسالتي پدر، همسرداري و حمايتشان از نقش امامتي همسر بزرگوارشان، و نیز در حيطه زندگي اجتماعي می پردازد. همچنین در این برنامه مداحان و شاعران آذری نیز به مدیحه سرایی درخصوص شهادت جانسوز حضرت صدیقه طاهره می پردازند. 
در این ویژه برنامه که امشب ساعت 21 به روی انتن می رود.
سال تولید: 1396

تهیه کننده: فرزاد یحیوی

کارگردان: جلال مهمان نواز

تصويربردار: مهدی جلیلی و علی کلانتری

صدابردار: ابراهیمی

تدوينگر: محمدرضا رحیمی

گریمور: نازیلا فرشباف

مجري: رضازاده