حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

ویژه برنامه روز قدس - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه روز قدس

Loading the player...
روز 16 مرداد سال 1358 مصادف با سیزدهم رمضان 1399 بود، کمتر از یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذشت و اخباری مبنی بر شروع دور تازه‌ای از جنایات بی‌رحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در بمباران جنوب لبنان به گوش می رسید. امام خمینی (ره) پیام تاریخی خود را صادر فرمودند:
 
"بسم‌الله الرحمن الرحیم
من در طی سالیان دراز،‌خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، كه اكنون این روزها به حملات وحشیانة خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و كاشانة ایشان را بمباران می‌كند.
من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می‌خواهم كه برای كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌كنم آخرین جمعة ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است، و می‌تواند تعیین كنندة سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. والسلام علیكم و رحمة‌الله و بركاته. روح‌الله الموسوی الخمینی
ایران اسلامی نیز در لبیک گویی به حضرت امام(ره) همزمان با سایر ملتهای مسلمان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان آزادی قدس شریف را با راهپیمایی خود فریاد می‌زنند. "
 
شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی هم لحظه به لحظه ، به انعکاس حضور مردم در راهپیمایی روز جهاني قدس خواهد پرداخت . دعوت از كارشناسان و بررسي ابعاد سياسي اجتماعي روز قدس ، پخش سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در ارتباط با روز جهانی قدس ، ارتباط با گزارشگران مستقر در مسیر های مختلف راهپیمایی ، ارتباط با گزارشگران شهرستان ها ، پخش پیامهای شنوندگان ، پخش موسیقی های با کلام و بی کلام و ارتباط با شبكه هاي سراسري براي نمايش حضور باشكوه و گسترده مردم ديار آذربایجان درحمايت از مردم مظلوم فلسطين از جمله بخش های ویژه برنامه رادیویی روز جهانی قدس خواهند بود .
تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده و نویسنده: ناصر ژرفی

گوینده: داریوش رضوان

گزارشگر: نگار قربانی - مصطفی قنادی - زهرا بی شک

دستیار تهیه: علی برزگر

صدابردار: نوید پورنجف