سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه جشن هفده ربیع اول - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه جشن هفده ربیع اول

ویژه برنامه جشن هفده ربیع اول


Loading the player...

     ماه ربیع الاول مانند نامش بهار ماه هاي دوازده گانه است؛ چون ولادت رسول خدا صلّي الله عليه و آله و سلّم در اين ماه اتّفاق افتاده است

طبق روايات مشهور شيعه، شب ولادت حضرت خاتم الانبياء رسول معظم اسلام (ص) است و شب بسيار مبارکی است. همچنين يکسال قبل از هجرت رسول خدا (ص)، در چنين شبی معراج آن حضرت صورت گرفت. روز هفدهم ربيع الاول: همان گونه که گفتيم مشهور ميان علمای اماميه آن است که روز هفدهم ربيع الاول، روز ولادت با سعادت رسول خدا حضرت محمد بن عبداللّه (ص) است و معروف آن است که ولادتشان در مکه معظمه، واقع شده است و زمان ولادت آن حضرت هنگام طلوع فجر، روز جمعه، سال عام الفيل بوده است. (عام الفيل سالی است که ابرهه با لشکرش که بر فيل سوار بودند به قصد تخريب کعبه آمد، ولی همگی نابود شدند و پيامبر مکرم اسلام در همان سالی به دنيا آمدند که اين رخداد به وقوع پيوست). همچنين در چنين روزی در سال 83 هجری قمری، ولادت امام صادق (ع) واقع شده است و از اين جهت نيز بر اهميت اين روز افزوده شده است.

در شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی از ساعت 9:00 صبح به مدت 180 دقیقه تولید و تقدیم شنوندگان خواهد شد . ناصر ژرفی،تهیه کننده این برنامه سعی دارد با پخش آیتم های متنوع و شاد اوقات خوبی را برای شنوندگان رقم بزند . 

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: ناصر ژرفی

دستیار تهیه: علی برزگر 

گوینده: داریوش رضوان 

گزارشگر: مصطفی قنادی