رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۸

ویژه برنامه آيت الله مرتضي بني فضل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه آيت الله مرتضي بني فضل

Loading the player...

آيت الله مرتضي بني فضل در سال 1312شمسي در خانواده‌اي مذهبي در شهر تبريز متولد شد.

ايشان دروس اوليه حوزوي را در مدرسه طالبيه تبريز سپري و سپس براي تکميل تحصيلات خود به حوزه علميه قم عزيمت نمود و مدت هشت سال از محضر حضرت امام خميني و پس از تبعيد معظم له از ايران از درس آيات عظام گلپايگاني و اراکي کسب فيض نمود.

اين عالم رباني در دوران تدريس خود نيز موفق به تدريس 15 سال خارج فقه و اصول گرديده بودند. از تاليفات مهم آيت الله بني فضل مي‌توان به کتاب پنج جلدي مباني فکري و نهضت حضرت امام خميني اشاره کرد که به نام مدارک تحرير الوسيله نيز مشهور است.

آيت الله مرتضي بني فضل در مبارزات عليه رژيم ستم شاهي حضوري جدي و فعال داشتند و در دوران بعد از پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي به عنوان نماينده مردم آذربايجان شرقي در مجلس خبرگان بيشترين وقت خود را در تبريز و بيت شريف خود سپري مي‌کردند.

در پي ارتحال آيت الله بني فضل، نماينده ولي فقيه در استان و استاندار آذربايجان شرقي با انتشار اطلاعيه مشترکي، روزهاي شنبه و يکشنبه را در اين استان عزاي عمومي اعلام کردند.

 

 
{dionegallerywizard parameters=""} {gallery folder="/images/stories/001/ayat" previewWidth="105" previewHeight="105"}{/gallery} {/dionegallerywizard}