جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

وزیر گردشگری بوتان: تمدن ایران در زمره قدیمی ترین هاست - نمایش محتوای خبر

 

 

وزیر گردشگری بوتان: تمدن ایران در زمره قدیمی ترین هاست

وزیر گردشگری بوتان با بیان اینکه ایران یکی از قدیمی ترین تمدن ها را دارد، گفت: صنعت گردشگری با کمترین تاثیر محیط زیستی مدنظر ما بوده و به دنبال ترویج این صنعت در کشور خود هستیم.

وزیر گردشگری بوتان: تمدن ایران در زمره قدیمی ترین هاست

لکی دورج شامگاه دوشنبه در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در حاشیه برگزاری اجلاس وزرای گردشگری 'ای سی دی ' در هتل کایای لاله پارک تبریز افزود: بیشتر فعالیت های گردشگری در کشور ما از سوی بخش خصوصی انجام می شود و علاقه مندیم که گردشگران و مسافران از طریق تورهای گردشگری به بوتان سفر کنند.
وی با اشاره به اینکه 60 درصد فضای کشور بوتان جنگل است، اظهار کرد: تجربه استفاده از هوای تازه کوهستان و جنگل بهترین ارمغان بوتان به گردشگران است.
وزیر گردشگری بوتان یادآور شد: سالانه 150 هزار گردشگر از کشورهای مختلف بویژه چین و هند به بوتان سفر می کنند و تلاش می شود این آمار با همکاری بین کشورهای مختلف افزایش یابد.
لکی دورج از ابتکار عمل ایران برای برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت و گوی همکاری آسیایی قدردانی کرد و ادامه داد: این اقدام بستر لازم برای رونق و توسعه گردشگری در آسیا را فراهم می کند.
به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه ایران از قدیمی ترین تمدن ها برخوردار است، یادآور شد: بوتان کشور کوچکی محصور بین چین و هند بوده و با بازار هند ارتباط زیادی دارد و علاقه مند به همکاری با سایر کشورها است.
لکی دورج افزود: این کشور از نظر منابع طبیعی با کمبود مواجه بوده ولی مردم آن شاد هستند و این امر برای ما مهم بوده و به شادی مردم خود می بالیم. 
وی گفت: اولین اولویت ما شناساندن کشورمان از طریق شادی ملی بوده و گردشگری در اولویت دوم ما قرار دارد.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان نیز در این دیدار گفت: برای ما برقراری همکاری با کشورهای مختلف و همسایه از اهمیت ویژه ای برخودار بوده و پس از برجام تلاش دولت توسعه همکاری و تعامل با کشورهاست.
مسعود سلطانی فر افزود: ایران کشور بزرگی با سابقه تاریخی و تمدنی بیش از 10 هزار سال بوده و مردم آن در شرایط مختلف به خوبی از پس آزمون های مختلف برآمده و همیشه سربلند شده اند.
وی اظهار کرد: کشور ما در بخش گردشگری دارای جاذبه های فراوانی در زمینه تاریخی، فرهنگی، طبیعی و سلامتی و درمانی بوده و علاقه مندیم مردم کشورهای مختلف بویژه آسیا از این قابلیت ها استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان یادآور شد: کیفیت بالا و نرخ پائین خدمات درمانی در کشور ما موجب استقبال گردشگران و رونق و توسعه صنعت گردشگری سلامت شده است.
سلطانی فر ادامه داد: در سال گذشته میلادی 300 هزار گردشگر خارجی در بخش گردشگری سلامت وارد کشور ما شد و پیش بینی می شود امسال این تعداد به 500 هزار گردشگر برسد.
وی گفت: به منظور رونق و توسعه گردشگری در فوریه سال 2018 ایران میزبان 500 نفر از راهنمایان گردشگری خارجی خواهد بود تا با معرفی آثار و جاذبه های تاریخی و طبیعی به آنان، زمینه جذب گردشگران خارجی بیشتری را فراهم کند.
سلطانی فر اظهار امیدواری کرد که اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت و گوی همکاری آسیایی(ای سی دی) - ACD زمینه توسعه روابط کشورها در بخش گردشگری را فراهم کند.
به گزارش ایرنا، نخستین اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفت و گوی همکاری آسیایی ی سی دی با حضور 46 تن از مقام های عالی رتبه و مسئولان گردشگری کشورهای بنگلادش، بوتان، کامبوج، چین، اندونزی، قرقیزستان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، تاجیکستان، تایلند، ترکیه و ویتنام فردا ( سه شنبه ) با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار می شود.