جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ورزش تنها عامل تاثیرگذار در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

ورزش تنها عامل تاثیرگذار در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: ورزش تنها عامل تاثیرگذار و مهم در تغییر و کاهش ناهنجاری های اجتماعی است.

ورزش تنها عامل تاثیرگذار در کاهش ناهنجاری های اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی این اداره کل، محمد شروین اسبقیان در آیین امضاء تفاهم نامه همکاری با اداره کل زندان های استان، افزود: نقش ورزش در بروز شخصیت اجتماعی، احترام به قوانین، بروز استعدادهای اجتماعی، توانایی برقراری روابط اجتماعی، احیای حس مسئولیت پذیری مشخص و ویژگی های روانی افراد بسیار تعیین کننده است.

وی اظهارکرد: تربیت بدنی بخشی از تعلیم و تربیت است که از طریق حرکت و فعالیت های جسمانی جریان رشد را در تمام ابعاد انسانی تسهیل و هماهنگ کرده و به شکوفایی و تکوین استعدادهای انسان کمک می کند.

اسبقیان، کار در محیط زندان را ایثار خواند و این شغل را جز مشاغل سخت و مهم دانست.

وی افزود: بر خود وظیفه می دانیم که در راستای بهبود وضعیت سلامت و آمادگی جسمانی پرسنل و مددجویان اداره کل زندان ها تمام تلاش خود را به کار گیریم و در این راستا تلاش خواهیم کرد تا با اجرای این تفاهم نامه همکاری فی مابین دو اداره بیشتر شود.

اسبقیان اضافه کرد: مسئولیت اجتماعی مشترکی بین دو دستگاه در کاهش معضلات و ناهنجاری های اجتماعی وجود دارد که این تفاهم نامه در تسریع آن کمک شایانی خواهد داشت.

وی بیان کرد: فرهنگ سازی و درمان اعتیاد از طریق ورزش و کمک به بازپروری معتادها به منظور جلوگیری از بازگشت مجدد زندانی ها به زندان و جامعه پذیری آنان و همچنین ایجاد روحیه نشاط و امید به زندگی در بین زندانی ها به عنوان عضوی از جامعه انسانی مورد توجه مسئولان اداره کل ورزش و جوان ها است.

اسبقیان گفت: آموزش افراد داوطلب و واجد شرایط از بین زندانی ها، کارکن ها و سربازهای وظیفه به عنوان مربی های ورزش و معرفی مربی های کارآزموده و توانمند از طریق هیات های ورزشی استان و تبادل تجربه ها و همکاری در زمینه برگزاری مسابقه ها ورزشی و لیگ ورزش زندانی ها و کارکن ها و استفاده از خدمات مشاوره ای در زمینه برنامه های ورزشی از موضوع های همکاری است.

وی افزود: با اداره کل زندان های استان تفاهم شده است به منظور کمک به توسعه وگسترش امر ورزش در رشته های مختلف فردی و تیمی در بین زندانی ها به صورت علمی برنامه ریزی کرده و در راستای گسترش و تجهیز اماکن ورزشی و ورزش زندان ها در حد توان و امکانات موجود آن اداره کل و همچنین تامین مربی های توانمند در رشته های مختلف ورزشی مورد تقاضای زندان ها همکاری شود.

کند.

وی اظهارکرد: ظرفیت عظیمی که در زندان ها برای تربیت نیروها در بخش ورزش قهرمانی وجود دارد نباید نادیده گرفته شود بلکه باید این ظرفیت به بهترین شکل مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.