جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

وارستگان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

وارستگان

Loading the player...
علما و دانشمندان وارثان برحق پیامبران الهی هستند و رسالت ارشاد و هدایت مردم و جامعه و احیای مجدد جامعه را بدوش دارند. حضرت پیامبر(ص) در دوران حیات و نبوتش دین خدا را به مردم رسانید و بعد از رحلت آن حضرت صلی الله علیه وسلم ، هدایت مردم به سوی دین و قرآن به دوش ائمه و سپس علمای دین است.
 
علما باید دستورات دین مقدس اسلام و ارزش های دینی را برای مردم بیان و بازگو کنند، چرا که نقش علما در دفاع از ارزش های دینی خیلی مهم و ارزنده است و آنها هم مبلغین دین هستند و هم در دفاع از ارزش های دینی و سمت و سو دادن مردم و جامعه به شاهراه راست و درست نقش اساسی را دارا می باشند. 
 
ارزشهای اسلامی درجامعه انسانی هرکدام جایگاه به خصوص خود را دارند، واضح است که بعضی ارزش ها در اولویت قرار دارد که باید از آن ارزش ها دفاع صورت بگیرد، می توانیم بگوییم که دفاع از عقاید و اندیشه اسلامی، قرآن کریم، دفاع از جهان اسلام و امت اسلامی و مرزهای جامعه اسلامی و دفاع از مسلمانان مظلوم و ستم کشیده در اولویت قرار دارند که این هم از جمله وظایف اساسی علمای دینی است تا مردم را بیدار کنند و در دفاع از کیان و ارزشهای اسلامی و انسانی بسیج شوند. 
علمای دین طبق فرمان خداوند و پیامبرش وظایف سنگین را در ارتباط به ترویج ارزش های دینی دارند، چون پیامبرگرامی اسلام (ص) وارثینی را بنام علماء دین بجا گذاشته است. طبق حدیث موثق و مشهور ازپیامبر(ص) علماء دینی وارثین انبیاء هستند. 
 
بنابراین نقش علما جدا از مردم نیست، و در طول تاریخ اسلام بزرگترین خدمت به افکار عمومی و اندیشه مردم را برای استقلال مردم و مبارزه با کفر و استبداد علمای دینی درطول تاریخ داشتند. 
 
مجموعه «وارستگان» کاریست از شبکه استانی سهند که در قالب مستند بازسازی،  ضمن شرح زندگاني علماي شهر تبريز از جمله محمد تقي جعفري ، ملكي تبريزي ، ميرزا فتّاح شهيدي ، شهيد قاضي ، شهيد مدني و ميرزا صادق مجتهد تبريزي و ...، زوایای مختلف زندگانی و شخصیتی ایشان را بررسی می کند. مصاحبه با همراهان، شاگردان و نزدیکان ایشان، بخش هایی از این مستند است.
 
این مستند روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت 16:30 و تکرار آن نیز از ساعت 23:40 روی آنتن می رود.
سال تولید: 1392

تهیه کننده : جمال پور فرج

کارگردان : یونس مقدم

نورپرداز: مسعود وطن خواه

صدابردار: ابوالفضل میرزایی

منشی صحنه: جمیل محمدی

تصویربردار: مسعود وطن خواه

نریتور: امین قاسم زاده