رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

همسران شهدا نمونه بارزی از ایثارگری و فداکاری

همسران شهدا نمونه بارزی از ایثارگری و فداکاری


سرپرست امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی گفت: همسران شهدا با تربیت فرزندان این عزیزان و اداره زندگی نمونه بارز ایثار و فداکاری اند و باید درس زندگی را از آنان آموخت .

سهیلا امیری درهمایش نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس افزود: مادران و همسران شهدا، عزیزان خود را برای سربلندی و آزادی ایران اسلامی فدا کردند تا ما اکنون زیر پرچم اسلام در امنیت و آسایش زندگی کنیم .

وی با بیان اینکه زنان بیش از نصف جامعه را تشکیل می دهند، گفت: امروز وظیفه اصلی ما ادامه راه شهدا و ایثارگران است .

امیری ادامه داد : شهدا در وصیت نامه خود به این تصمیم تاکید داشتند که هرگز با دشمنان بخصوص با اسراییل غاصب سازش نکنید .

مدیرکل حوزه استانداری نیز دراین همایش گفت: اگر بخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم باید فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه گسترش دهیم .

یوسف بشیری اظهارکرد: وقتی سخن از مقاومت به میان می آید نباید صرفا به مفهوم تیر و تفنگ توجه کرد بلکه مقاومت شامل مبارزه با فهم های غلط و ایجاد تغییرات درباورهای اجتماعی است .

وی افزود: برای رسیدن به پیشرفت و تغییرهنجارها درجامعه باید الگوهایی که با فرهنگ ایثار و مقاومت همبستگی جدی دارند، را در جامعه بسط و گسترش دهیم .

بشیری نقش زنان درعرصه سلامت خانواده ، معنویت جامعه و الگو سازی اسوه های مقاومت و ایثار پر رنگ دانست وگفت: مادران این مرز و بوم درهشت سال دفاع مقدس از خودگذشتگی کردند و باید امروز نیز در مقابله با تهاجمات فرهنگی این نقش را ایفا کنند .