سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

همزمان با ولادت پیامبر(ص) 22 طلبه مراغه ای معمم می شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

همزمان با ولادت پیامبر(ص) 22 طلبه مراغه ای معمم می شوند

امام جمعه مراغه گفت: همزمان با ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) 22 طلبه این شهرستان معمم می شوند.

همزمان با ولادت پیامبر(ص) 22 طلبه مراغه ای معمم می شوند

آیت الله محمدتقی پورمحمدی، درآیین هماهنگی برنامه های هفته وحدت و 9 دی افزود: این طلبه ها در حوزه های علمیه این شهرستان دانش آموخته شده و چهار نفر از آنان حافظ کل قرآن کریم هستند.

وی اظهار کرد: هم اکنون در این شهرستان سه مدرسه علمیه برادران و یک مدرسه علمیه خواهران وجود دارد که دراین مدارس حدود 400 طلبه مرد و 200 طلبه زن مشغول کسب علوم حوزوی هستند.

امام جمعه مراغه با اشاره به قرارگرفتن در آستانه هفته وحدت از 12 تا 17 ربیع الاول مصادف با سوم تا هشتم دی، یادآور شد: برگزاری برنامه های باشکوه دراین هفته از ضرورت های جامعه بوده چرا که دشمنان اسلام هم اکنون به دنبال تفرقه افکنی بین دو مذهب شیعه و سنی هستند.

آیت الله پورمحمدی ادامه داد: وجود حوزه های علمیه درکشور از ارکان اساسی ایجاد وحدت درکشور بوده و باید با بهره گیری از ظرفیت این مدارس، مانع از تفرقه افکنی دشمنان شد.

فرماندار مراغه نیز دراین جلسه گفت: هم اکنون اداره های این شهرستان به دنبال برنامه ریزی برای برگزاری هفته وحدت و نهم دی هستند.

ظفرمحمدی، با بیان اینکه همه احکام دین مبین اسلام بر مبنای وحدت و همدلی تعریف شده است، افزود: علما درتقویت اتحاد جهان اسلام برای رساندن بشریت به سر منزل مقصود، نقش بسزایی ایفا می کنند.

وی اظهار داشت: هرگاه دشمنان برای ایجاد فتنه و اختلاف دست بکار شده اند، علما با درایت و بصیرت خاص خود، توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند.

حجت الاسلام علی امیری، رییس اداره تبلیغات اسلامی مراغه نیز در این جلسه گفت: به برکت وجود حوزه های علمیه دراین شهرستان، در سال جاری 250 روحانی برای تبلیغ اسلام و تبیین اهداف قیام عاشورا و نهضت امام حسین (ع) به مساجد منطقه و برخی شهرستان های همجوار در ماه محرم اعزام شده اند.

شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.