جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

همای رحمت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همای رحمت

Loading the player...

اگر كسی با نگاه بی‌طرفانه و بی‌غرض، قضایا و روایات را نظر كند، خواهد دید بالاترین و مهمترین مسئله‌ای كه در حوزه اسلامی مطرح است، مسئله امامت است. چون نبی مكرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، خاتم انبیاء و پایان بخش رسل است و با آمدنش، پرونده نبوت برای همیشه بسته شد و شریعت او هم باید تا قیام قیامت استوار بماند و برای پاسداری از رهآوردها و تلاش‌های 23 ساله نبی مكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و استمرار رسالت آن حضرت، نیاز است كه افرادی معین شوند تا از انحراف شریعت جلوگیری كنند و به پیاده شدن دستورات اسلامی قیام كنند و در جامعه برای اجرای عدالت و جلوگیری از ستم تلاش كنند. لذا می‌بینیم كه خداوند در قضیه امامت و معرفی آقا امیر المؤمنین (علیه السلام)، با تهدید می‌گوید:

یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَیْكَ مِنْ رَبِّكَ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ و َاللَّهُ یَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الْكَافِرِینَ (سوره مائده/آیه67)

 با لحن تند و شدید خطاب به نبی مكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌گوید كه اگر امیر المؤمنین (علیه السلام) برای امامت، به مردم معرفی نشود، تلاش 23 ساله رسالت به ثمر نخواهد نشست. همین آیه شریفه، جایگاه رفیع ولایت و امامت را از دیدگاه اسلام و قرآن نشان می‌دهد.

سیمای مرکز آذربایجان شرقی در راستای تکریم دهه ولایت و امامت ویژه برنامه ای را با عنوان "همای رحمت" برای شما بینندگان محترم تدارک دیده است.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: حسین مالک بیرامی - بهزاد شاهدی

کارگردان: بهزاد شاهدی

تصویربردار: فرامرز تبک - حسین برزگر