سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

همایش اجتماع بزرگ هفتم محرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

همایش اجتماع بزرگ هفتم محرم

Loading the player...
ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور مصیبت بزرگ سید الشهداء علیه السلام است. ماه اندوه و حزن و ماه عزاداری دوستان اهل بیت علیهم السلام. در این ماه و خصوصا در ده روز آغازین آن هر کدام از شیعیان بلکه هر مسلمانی وظیفه دارد تا حزن و اندوه خویش را در عزای فرزند رسول خدا صلی الله علیه وآله ابراز نماید گریستن درعزای امام حسین علیه السلام، سیاه پوشیدن، شرکت در مجالس عزا، برپاکردن مجالس عزا ویا کمکهای مادی ومعنوی در بهتر برگزارشدن این مجالس، راه انداختن دسته جات عزاداری و هر عملی که مصداق اقامه عزا برای سیدالشهداء علیه السلام باشد در تقرب انسان به خدای متعال نقش بسیار مهمی دارد.
همزمان با هفتم محرم، تجمع بزرگ هیئت‌های عزاداری تبریز در میدان ساعت این شهر برگزارگردید. تجمع بزرگ هیئت‌های عزاداری تبریز، عصر امروز با حضور پرشور هزاران نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در میدان ساعت تبریز برگزار شد. در این مراسم معنوی که همه ساله همزمان با هفتم محرم در تبریز برگزار می‌شود، دستجات حسینی سینه زنان خود را به میدان ساعت رساندند و همراه با همدیگر، به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
این مراسم که از ساعت 3 عصر تا اذان مغرب ادامه داشت،‌ عزاداران ضمن نشان دادن وحدت و اتحاد مردم، با مرثیه‌سرایی و عزاداری، اشک ماتم ریختند.
در این اجتماع بزرگ، آیت الله شبستری، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در سخنانی کوتاه، با اشاره به ظلم‌هایی که علیه مسلمانان در سوریه، یمن، عراق و بحرین رخ می‌دهد، خاطر نشان کرد: امیدواریم با نابودی داعش، سیاست‌های استکبار در منطقه با شکست کامل مواجه شود.
وی، جنایات آل سعود در منا را یادآور شد و با گرامیداشت یاد و خاطر جانباختگان آذربایجان شرقی در این فاجعه، تصریح کرد: عمدی یا غیرعمدی بودن این جنایت هنوز مشخص نیست ولی امیدواریم خون این جانباختگان دامن این رژیم را گرفته و شاهد نابودی آل سعود باشیم.
 
پخش زنده مراسم مذکور در قالب ویژه برنامه تقدیم بینندگان شبکه سهند می شود. 
سال تولید: 1395

-