سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هشدار بخشدار مرکزی ملکان به خرید از بازار هفتگی - نمایش محتوای خبر

 

 

هشدار بخشدار مرکزی ملکان به خرید از بازار هفتگی

بخشدار مرکزی ملکان با بیان اینکه بازار هفتگی این شهرستان محلی برای دفع فاضلاب انسانی شده است و هیچگونه نظارتی بر کالاهای عرضه شده در آن وجود ندارد، نسبت به خرید از این بازار هشدار داد .

هشدار بخشدار مرکزی ملکان به خرید از بازار هفتگی

محمدباقر خانی روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بازار هفتگی ملکان گفت: هر روز بطور متوسط پنج بار خودروی حمل فاضلاب انسانی در این مکان تخلیه می شود .
وی گفت: با توجه به عرضه مواد غذایی در این بازار و احتمال آلودگی شدید این محصولات ، احتمال انتقال بیماری های مختلف دور از انتظار نیست .
خانی، اقدام محیط زیست و سایر ارگان های مرتبط در خصوص ساماندهی به وضعیت این بازار را ضروری دانست و خاطرنشان کرد : چاه های آب آشامیدنی اطراف بازار و روستاهای واقع در حاشیه آن نیز در معرض آلودگی شدید قرار دارند .
وی بر ضرورت برخورد قاطع با اخلاگران سلامت و امنیت غذایی مردم تاکید کرد و افزود: باید هرگونه اقدام با این گونه مسائل به دور از شعارگرایی انجام شود.
بخشدار مرکزی ملکان با اشاره به اینکه این بازار بعنوان بازار دواب (جمعه بازار ) تاسیس شده است ، گفت: این بازار به حلی برای عرضه انوع مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته همچنین کالاهای از رده خارج و بنجول تبدیل شده است .
بازار هفتگی ملکان یکی از بزرگترین بازارهای هفتگی استان محسوب می شود که روزهای شنبه هر هفته در نزدیکی شهر مبارک شهر دایر می شود.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در فاصله 155کیلومتری تبریزمرکزاستان آذربایجان شرقی واقع شده است.