سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

هشت درصد زکات جمع آوری شده درآذربایجان شرقی برای نیازمندان هزینه شد - نمایش محتوای خبر

 

 

هشت درصد زکات جمع آوری شده درآذربایجان شرقی برای نیازمندان هزینه شد

رییس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان شرقی گفت: در سال گذشته تنها 8درصد زکات جمع آوری شده در استان برای فقرا و نیازمندان هزینه شده است‎.

هشت درصد زکات جمع آوری شده درآذربایجان شرقی برای نیازمندان هزینه شد

به گزارش روز جمعه ایرنا ، حجت الاسلام قاسم محمد زاده در جمع عاملان زکات شهرستان ملکان با اشاره به اینکه بیشتر زکات جمع آوری شده در بخش های عمرانی هزینه شده است، اعلام کرد: در سال گذشته 116 میلیارد ریال زکات دراستان جمع آوری شد که از این میزان تنها 19 میلیارد ریال برای محرومان هزینه شد و 92 درصد سهم پروژ های عمرانی بود .
وی با بیان اینکه امسال جمع آوری 130میلیارد ریال زکات در استان پیش بینی می شود ، گفت: میزان هزینه زکات برای محرومین به 67 درصد یعنی 78 میلیارد ریال افزایش خواهدیافت .
رییس زکات استان با اعلام اینکه 14هزار نوعروس محروم استان در انتظار تامین جهیزیه خود هستند ، به دلیل کمبود اعتبار انتظار آنان گاهی به 5 سال می رسد.
وی اظهارکرد: اگر زکات در جای اصلی خود یعنی برای محرومان هزینه شود بخشی از این مشکلات حل خواهد شد.
حجت الاسلام محمد زاده اعلام کرد : مسئولیت جمع آوری زکات 6 استان کردستان،همدان ،کرمانشاه ،ایلام ،آذربایجان غربی وشرقی با استان ما خواهدبود
امام جمعه ملکان هم با بیان اینکه در سال گذشته 17میلیارد ریال زکات در شهرستان جمع آوری شد، امسال پیش بینی می شود که این مبلغ به بیش از 25میلیارد ریال افزایش یابد.
حجت الاسلام حافظ زمانی گفت: سهمی که از زکات به محرومان اختصاص می یابد خیلی پایین است وباید نگرش ساخت حسینیه در جایی که محروم ونیازمند وجود دارد عوض شود.
شهرستان ملکان با 110هزار نفر جمعیت در فاصله 155کیلومتری تبریزمرکزاستان آذربایجان شرقی واقع است .