جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

هشت بهشت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

هشت بهشت

Loading the player...

دهه کرامت، دهه اول ماه ذی العقده است و آغازش با ولادت حضرت معصومه (علیهااالسلام) و پایانش با ولادت حضرت ابوالحسن علی بن موسی الرضا(علیه السلام) می باشد. این دهه یادآور بسیاری از مطالب عالی و مفاهیم بلند و سازنده و ارزشمند است. دهه کرامت یادآور لطیف ترین علائق و مهر و وفاهای کم نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است.

امام صادق(ع)پیش از ولادت کریمه آل محمد(ص) فرمود:
خدا را حرمی است و آن مکه است،امیرمؤمنان را حرمی است و آن کوفه است،و ما اهل بیت را حرمی است وآن قم است.بزودی بانویی به نام فاطمه از تبار من در آن جا دفن شود که هر کس به زیارتش بشتابد،بهشت بر او واجب می گردد

سیمای مرکز آذربایجان شرقی در راستای بزرگداشت این ایام برنامه 10 قسمتی آماده عزیزان بیننده کرده است که از ولادت حضرت معصومه (س) آغاز و تا ولادت حضرت امام رضا علیه السلام ادامه خواهد داشت. این برنامه شامل حضور کارشناس، گزارش های مردمی، کلیپ، شعرخوانی و ... خواهد بود که در آنها موضوعاتی مانند خانواده با محوریت روز دختر، روابط خواهر و برادری این دو بزرگوار و لزوم الگوبرداری از ایشان، ساده زیستی، روش برخورد با مردم، زهد و عبادت، تواضع و فروتنی، جود و بخشش، عزت نفس و بردباری، امر به معروف و نهی از منکر و ... بررسی خواهند گردید.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: حسین مالک بیرامی - بهزاد شاهدی

کارگردان: بهزاد شاهدی

تصویربردار: فرامرز تبک - حسین برزگر