جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

هدف امام حسین (ع) در اقامه تکالیف الهی در عاشورا هدایت امت اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

هدف امام حسین (ع) در اقامه تکالیف الهی در عاشورا هدایت امت اسلامی است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه گفت: هدف امام حسین (ع) در اقامه تکالیف الهی در عاشورا هدایت امت اسلامی است و دوستداران سالار شهیدان باید به فلسفه مکتب عاشورا دقت کنند.

هدف امام حسین (ع) در اقامه تکالیف الهی در عاشورا هدایت امت اسلامی است

حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده روز جمعه در همایش تجدید میثاق با امام حسین (ع) در مسجد جامع مراغه افزود: امام حسین (ع) با احیای فریضه های امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سوی سعادت همیشگی دعوت کرد.
وی ادامه داد: احیای این تکالیف الهی موجب اقامه سایر واجبات دینی و ایجاد امنیت و آرامش برای آحاد جامعه اسلامی در عصر کنونی است.
وی اضافه کرد: امنیت موجود در جامعه به دلیل اجرای امر به معروف و نهی از منکر و نیز احساس مسئولیت در بین مردم و مسئولان به وجود آمده است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه گفت: اگر در جامعه اسلامی به امر به معروف و نهی از منکر توجه نشود، شاهد رواج محرماتی از جمله فساد، ربا، رشوه و ترویج و عادی سازی حرام ها خواهیم بود.
حجت الاسلام فیضی زاده افزود: مسئولان در جامعه ولایی امروز، موظف به اجرای قوانین الهی و حاکم ساختن آموزه ها و سبک زندگی اسلامی و قرآنی هستند.
وی ادامه داد: اجرای فریضه های امر به معروف و نهی از منکر و حدود الهی تعطیل بردار نبوده و ادامه دهندگان راه نهضت عاشورا باید در مسیر تحقق آن گام بردارند.
وی اضافه کرد: عدم اجرای این تکالیف الهی، ترویج اشرافی گری، فیش های نجومی، دست اندازی به بیت المال مسلمانان و سبک زندگی غربی در جامعه را به دنبال خواهد داشت و این امر باید مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
شهرستان مراغه با دو بخش مرکزی و سراجو و با 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری از تبریز، مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد.